ՄոծակԴրոններիԱրտադրականԳործարան
Մոծակ դրոնների արտադրական ընկերության թիմն ակտիվորեն ներգրավված է Հայաստանում ռազմական տեխնիկայի, անօդաչու թռչող սարքերի, պաշտպանական արտադրանքի հետազոտական և մշակման աշխատանքներին։ Ընկերությունը բաղկացած է ոլորտում ավելի քան 10 տարվա տեղական և միջազգային փորձ ունեցող ինժեներներից և ծրագրավորողներից: Թիմի մշակած տարբեր ապրանքներ արտահանվել են ավելի քան 4 երկրներ, ինչպես նաև օգտագործվել են Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի կողմից։
Ընկերությաննախագծեր
Արդյունաբերություն
Մոծակ ռազմական դրոնների արտադրություն Հայաստանում
Գալիք հնգամյակում կանխատեսվում է անօդաչու թռչող սարքերի վրա ծախսերի կտրուկ աճ` հաշվի առնելով, որ ընդհանուր առմամաբ միայն վերջին մեկ տարում աշխարհում արվել է 98 միլիարդ դոլարի ներդնում նոր հետախուզական տվյալների հավաքագրման և հարվածային կարողությունների զարգացման համար: Հաշվի առնելով աշխարհում տարածքային վեճերի աճը և ռազմական բյուջեների ավելացումը նույնիսկ COVID19-ի պայմաններում և դրանից հետո՝ անօդաչու թռչող սարքերի պահանջարկը երկրաչափորեն աճում է։ Հիմք ընդունելով նաև Հայաստանի ռազմավարությունը՝ բարեփոխելու իր պաշտպանական համակարգը՝ առաջնային ուշադրություն դարձնելով անօդաչու թռչող սարքերի արտադրությանը, վերջինիս մասով տեղական անօդաչու թռչող սարքերի արտադրությունը դառնում է հույժ կարևոր: «Մոծակ» հարվածային անօդաչու թռչող սարքը երրորդ սերնդի կիսաավտոմատ զենք է, որտեղ օպերատորին միայն անհրաժեշտ է նշել թիրախի կոորդինատները։ Պարզ, համեմատաբար մատչելի, արդյունավետ զենք, որը կարող է օգտագործվել տարբեր տեսակի ուժերում: Ձեռքով արձակումը և փոքր չափերը հնարավորություն են տալիս արձակել գետնից, ապաստարանից, շարժվող և անշարժ օբյեկտներից նույնիսկ հատուկ պատրաստություն չանցած զինվորների համար: Գործարկվում է 1 րոպեում։ Մեկ զինվորը կարող է միայնակ գործարկել բազմաթիվ անօդաչու թռչող սարքեր, որտեղ երրորդ կողմը չի կարողանում որոշել մեկնարկային կետը: Մոդելի երկու տարբերակ կա. երկու մոդելներն էլ պատրաստված են կոմպոզիտային ռադիոթափանցիկ նյութերից և իրենց փոքր չափսերի պատճառով դժվար են հայտնաբերվում ռադարների կողմից։
$1,600,000
622 400 000֏
Շահութաբերություն
17%
Մոծակ Դրոնների Արտադրական Գործարան ՍՊԸ
ՆերդրումներՁերբիզնեսիհամար
Ներկայացնում եք գործող ընկերություն, որը ներդրումների կարի՞ք ունի հետագա ընդլայնման համար: Հիմնել եք նորաստեղծ կազմակերպություն, գործընկերների կարի՞ք ունեք և ակտիվ գործունեություն ծավալելու համար ներդրումնե՞ր եք փնտրում: Հող եք գնել, մշակել բիզնես պլան և դրա իրականացման համար միջոցնե՞ր եք փնտրում: Գրանցվեք ներդրումային առաջարկների մեր կատալոգում և գտեք Ձեր նախագծի համար ներդրող:

МоцакПроизводительДронов
Команда компании Моцак Дронс принимала активное участие в исследованиях и разработках военной техники, дронов, продукции оборонного назначения в Армении. Компания состоит из инженеров и разработчиков с более чем 10-летним опытом работы и международной экспертизой в отрасли. Различные продукты, разработанные командой, были экспортированы в более чем 4 страны, а также использовались Вооруженными Силами Республики Армения.
Проектыкомпании
Производство военных дронов Моцак в Армении
Ожидается, что глобальные расходы на беспилотные летательные аппараты значительно возрастут в ближайшее десятилетие, поскольку военные инвестируют около 98 миллиардов долларов в год в новые средства сбора разведывательных данных и нанесения ударов. Учитывая рост территориальных споров в мире и увеличение военных бюджетов даже в условиях и после COVID-19, спрос на БПЛА растет в геометрической прогрессии. Кроме того, стратегия Армении по реформированию своей оборонной системы с упором на производство дронов делает необходимым иметь собственное производство дронов. Ударный дрон «Моцак» — полуавтоматическое оружие третьего поколения, где оператору достаточно указать координаты цели. Простое, относительно недорогое, эффективное оружие, которое можно использовать в различных родах войск. Ручной запуск и малые габариты позволяют производить пуск с земли, из укрытия, с движущихся и стационарных объектов даже военнослужащим, не прошедшим специальной подготовки. Готовность и запуск за 1 минуту. Один солдат может в одиночку запустить много дронов, где третья сторона не может определить точку старта. Есть две версии модели: обе модели выполнены из композиционных радиопрозрачных материалов и из-за малых габаритов плохо обнаруживаются радарами. Среди преимуществ «Моцака» — относительно низкая стоимость изготовления, автономное выполнение миссии после старта, не зависящее от места старта и многое другое.
$1,600,000
622 400 000֏
Прибыльность
17%
Моцак Производитель Дронов ООО
Податьпроектдляинвестиций
Вы действующая компания, которой не хватает инвестиций для дальнейшего расширения? Вы создали стартап, вам нужны партнеры и вы ищете инвестиции в акционерный капитал для запуска бизнеса? У вас есть земельный участок, разработан бизнес-план и требуются средства для его реализации? Зарегистрируйтесь в нашем каталоге инвестиционных возможностей и найдите инвесторов для своего проекта.