Ընկերության Նկարագիր
«Շամշադին Էկո Միթ» արտադրական կոոպերատիվը հիմնադրվել է 2019 թվականին ՀՀ Տավուշի մարզի Նավուր համայնքում։ Ներկայումս այն զբաղվում է մսամթերքի արտադրությամբ, ինչպես նաև խոզաբուծությամբ։ «Շամշադին Էկո Միթ»-ը արտադրում է տեղական, բարձրորակ օրգանական մսից պատրաստված մսամթերք: Ընկերությունը խուսափում է արտադրական գործընթացում քիմիական հավելումների օգտագործումից: Ընկերությունն այժմ արտադրում է 4 տեսակի ապրանք՝ «Սալո» խոզի ճարպ, խոզի խոզապուխտ Բիչինա, բաստուրմա և տավարի սուջուխ: Ինչպես նաև մի քանի տեսակ մեղր:
Ընկերությաննախագծեր
Գյուղատնտեսություն
Շամշադինի էկո մսի արտադրության ընդլայնում
Տավուշ
Ըստ Հայաստանի վիճակագրական ծառայության տվյալների՝ վերջին 5 տարում մսից, ձկներից, խեցգետնակերպերից արտադրանքի արտահանումն աճել է 24,3%-ով։ Մսային երշիկեղենի արտադրության ընդհանուր ծավալը 2021 թվականի հունվարից սեպտեմբեր ընկած ժամանակահատվածում կազմել է 9953.9 տոննա՝ աճելով 18.4%-ով։ Հաշվի առնելով մսամթերքի աճող պահանջարկը ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ հարևան Վրաստանում և Ռուսաստանում` անհրաժեշտություն կա «Էկո Միս» կոոպերատիվի ընդլայնման: Ընկերությունը Տավուշի մարզում ունի մսի արտադրության անշարժ գույք, որը պետք է վերանորոգվի և ընդլայնվի՝ ինչպես դրամական, այնպես էլ ծավալային առումով ավելի բարձր եկամտաբերություն ապահովելու համար։ Ներդրումների առկայության դեպքում ընդլայնումը կարող է ավարտվել 6 ամսվա ընթացքում։ Նախնական պայմանավորվածություններ ձեռք են բերվել սարքավորումների գնման վերաբերյալ։ Ընկերությունը նաև կընդլայնի իր արտադրանքի պորտֆելը` ավելացնելով երշիկեղենի, կիսաֆաբրիկատների, տավարի մսամթերքի արտադրություն, ինչպես նաև խոզի մսի առկա մթերքի նոր տեսականին: Ընկերության և մոտակա բնակելի տարածքի միջև հեռավորությունը 300մ է: Ընկերությունն օգտագործում է տեղական հումք, խոտաբույսեր և համեմունքներ, ինչպես նաև ծառերի ճյուղեր ապխտած մսամթերքի համար՝ բարձրորակ օրգանական մսամթերք պատրաստելու համար: Տեղի ֆերմերներից միս գնում է ամբողջ տարին նույն գնով։ Մսի արտադրությունը ուղեկցվում է անասնաբուծության թույլտվությամբ։ Նախատեսված միսն անցնում է ընդունման, հսկողության, լրացուցիչ մաքրման և լվացման փուլերով: Ընկերությունը չի օգտագործում որևէ տեսակի քիմիական կոնսերվանտներ իր արտադրանքի պահպանման ժամկետը երկարացնելու համար: Սնուցման ժամկետը 6 ամիս է։ Ընկերության ընդհանուր ամսական հզորությունը 165,000 կգ է, իսկ տարեկան ընդհանուր հզորությունը՝ 1,980,000 կգ: Ամսական հզորությունները տատանվում են 3000-ից 30000 կգ: Արտադրության ամենաբարձր ծավալներ ունեցող ապրանքներն են կաթնային նրբերշիկը, նրբերշիկը «բժշկական» և բնական թաղանթով սարդելկան։ Ամենացածր հզորությամբ արտադրանքներից մի քանիսն են (այսինքն՝ ամսական 3000 կգ արտադրական հզորություն) գյուղական և կիևյան կոտլետները, քյուֆթան, կուպատին, ապխտած խոզի սալիկը և այլն։
$832,000
323 648 000֏
Շահութաբերություն
12%
Շամշադին Էկո Միթ Ա/Կ
Մեղրի հիմքով էկո ապրանքների արտադրություն
Ընկերությունը պատրաստվում է կազմակերպել մեղրի արտադրություն՝ վերամշակման նպատակով։ Արտադրական հոսքագիծը բաղկացած կլինի մեղրային գինուց, մեղրով վիսկիից, մեղրով շամպայնից, սպիտակ և շոկոլադե մեղրից, լոլիպոփերից և մեղրով պաղպաղակից: Մեղրի բոլոր մթերքները կարտադրվեն մեղվի ծաղկափոշու և ժելեի օգտագործմամբ: Գործարանը տեղակայվելու է Տավուշի մարզում՝ մի շենքում, որը ժամանակին ծառայել է որպես զորամաս։ Շենքը ենթակա է վերակառուցման՝ ընկերության կողմից շահագործման պատրաստ լինելու համար։ Գործարանի մակերեսը 671 քմ է։ Գործարանի շրջակայքում առկա են էլեկտրաէներգիայի, ջրամատակարարման, ջրահեռացման և կապի ենթակառուցվածքներ: Նախնական պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել անհրաժեշտ բոլոր սարքավորումները Karjiani Labeling Filling & Packaging ընկերությունից գնելու վերաբերյալ: Shamshadin Eco Meat-ի ամսական ընդհանուր արտադրական հզորությունը 214080 միավոր է, իսկ տարեկան ընդհանուր հզորությունը՝ 1284480 միավոր: Ընկերության ալկոհոլային խմիչքների ամսական արտադրական հզորությունը յուրաքանչյուր ապրանքատեսակի համար կազմում է 7920 շիշ: Մեղրի սառնաշաքարները տալիս են ամենաբարձր արտադրության ծավալները՝ ամսական 120000 միավոր։ Տարեկան չափաքանակները հաշվարկվել են Ընկերության 6-ամսյա արտադրական ցիկլի հիման վրա: Ընդհանուր առմամբ, Ընկերության ընդհանուր տարեկան արտադրական եկամտաբերության գրեթե 70%-ը վերագրվում է ալկոհոլային խմիչքների արտադրությանը:
$681,250
265 006 250֏
16%
ՆերդրումներՁերբիզնեսիհամար
Ներկայացնում եք գործող ընկերություն, որը ներդրումների կարի՞ք ունի հետագա ընդլայնման համար: Հիմնել եք նորաստեղծ կազմակերպություն, գործընկերների կարի՞ք ունեք և ակտիվ գործունեություն ծավալելու համար ներդրումնե՞ր եք փնտրում: Հող եք գնել, մշակել բիզնես պլան և դրա իրականացման համար միջոցնե՞ր եք փնտրում: Գրանցվեք ներդրումային առաջարկների մեր կատալոգում և գտեք Ձեր նախագծի համար ներդրող:

"Shamshadin Eco Meat" Production Cooperative was established in 2019 in Navur community, Tavush region of Armenia. It is currently engaged in the production of meat products and also in pig farming. "Shamshadin Eco Meat" produces meat products made of selected local, high-quality organic meat. The Company avoids using chemical supplements in the production process to produce exclusively ecologically clean meat products. Тhe Company currently produces 4 types of products: “ Salo ’’ pork fat, pork ham Bichina ”, basturma and beef sujuk. As well as different types of honey.
CompanyProjects
catPhoto
Agriculture
Shamshadin Eco Meat Production Expansion
Tavush
According to the Armenian Statistical Office, within the last 5 years the export of products from meat, fish, crustaceans, mollusks, and other marine invertebrates increased by a CAGR of 24.3%. The total production volume of meat sausages from January to September 2021 was 9,953.9 tons growing by 18.4%. Given the growing demand for meat products both in Armenia, as well as in neighboring Georgia and Russia, there is a need for Eco Meat Cooperative to expand. The Company owns real estate in Tavush province for meat production, which is required to be renovated and expanded to ensure higher yield both in monetary and volume terms. The expansion upon the availability of investments can be completed within 6 months. The preliminary agreements on the equipment purchase have been reached. The company will also expand its products portfolio by adding production of sausages, semi-cooked products, beef products, as well a new assortment in the existing pork products line. The distance between the Company and the nearest residential area is 300m and 700m from the main road. The company uses local raw materials, herbs and spices, and tree branches for smoked meat products in making high-quality organic meat products. It purchases meat from the local farmers for the same price all year round. Meat production is accompanied by a livestock permit. Intended meat passes through acceptance, surveillance, additional cleaning, and washing. The Company does not use any kind of chemical preservatives to extend its product’s shelf life. The nutrition period is 6 months. The overall monthly capacity for the Company is 165,000 kg and the total annual capacity is 1,980,000 kg. The monthly capacities range from 3,000 to 30,000 kg. The products with the highest production volumes are milk sausage, sausage "medical" and sardelka with natural membrane. Some of the products with the lowest capacities (i.e. a monthly production capacity of 3,000 kg) are the rural and kiev cutlets, kufta , kupati , smoked pork slab, etc. Overall, we could categorize the product types into 3 categories, those that produce low quantities at 3,000 kg per month, medium quantities at 9,000 kg per month, and high quantities at 30,000 kg per month.
$832,000
323 648 000֏
Profitability
12%
Shamshadin Eco Meat P/C
Submityourprojecttoattractinvestments
You represent an operational company that lacks investments for further expansion? You’ve established a start-up, need partners and seek for equity investments to launch operations? You own a land, developed a business plan and require funds to implement it? Register now in our Investment Projects catalogue and find investors for your project.