Սան Ֆրանցիսկոյում գտնվող ManyChat հաղորդագրությունների հարթակը հայտարարել է Երևանում նոր գիտահետազոտական գրասենյակի բացման մասին։ Երևանի արտադրանքի մշակման և ինժինիրինգի գրասենյակում արդեն աշխատում են դիզայնի, պրոդուկտ մենեջմենթի, տվյալների վերլուծության, հաճախորդների սպասարկման ավելի քան 100 մասնագետ:
ManyChat-ը հարթակ է, որը թույլ է տալիս բիզնեսին շփվել հաճախորդների հետ հանրաճանաչ մեսենջերների միջոցով՝ VKontakte, Facebook Messenger, Telegram կամ WhatsApp: Շուտով համակարգին կմիանա նաև Viber-ը։ Այսօր հարթակը օգտագործվում է ավելի քան 1 000 000 ընկերությունների կողմից աշխարհի 160 երկրներում: Իսկ ընկերության արժեքը վաղուց անցել է 100 միլիոն ԱՄՆ դոլարը։
ManyChat-ը հայտարարեց, որ ուրախ է կապնվել հայկական տեղական ՏՏ համայնքի հետ և նախատեսում է շարունակել ընդլայնել լավագույն մասնագետների իր թիմը, ովքեր կօժանդակեն ընկերության աճին և ավելի շատ արժեք կստեղծեն իրենց հաճախորդների համար:
«Հետազոտությունների նոր գրասենյակը կարևոր իրադարձություն է արտադրանքի մշակման միջազգային գործընթացի կառուցման մեջ: Մենք շատ շնորհակալ ենք հայկական հյուրընկալության համար և ուրախ կլինենք տեսնել մեր թիմում լավագույն մասնագետներին»,- ասաց ManyChat- ի տնօրեն Դմիտրի Կուշնիկովը :

Маркетинговая платформа мессенджера ManyChat со штаб-квартирой в Сан-Франциско объявила об открытии нового R&D-офиса в Ереване. В офисе по разработке и инжинирингу продуктов в Ереване уже работают более 100 специалистов по дизайну, управлению продуктами, анализу данных, обслуживанию клиентов.
ManyChat — это платформа, которая позволяет бизнесу общаться с клиентами через популярные мессенджеры: «ВКонтакте», Facebook Messenger, Telegram или WhatsApp. Скоро к системе подключится и Viber. Сегодня его используют более чем 1 000 000 компаний в 160 странах мира. А стоимость компании давно перешла за 100 миллионов долларов.
ManyChat обьявила, что рада возможности связаться с местным ИТ-сообществом и планирует продолжать расширять команду лучших специалистов, чтобы поддерживать рост компании и создавать больше ценности для их клиентов.
«Новый офис исследований и разработок — важная веха в построении международного процесса разработки распределенных продуктов. Мы очень благодарны армянскому гостеприимству и будем рады видеть в нашей команде лучших специалистов», — сказал Дмитрий Кушников, технический директор ManyChat.