Սան Ֆրանցիսկոյում գտնվող ManyChat հաղորդագրությունների հարթակը հայտարարել է Երևանում նոր գիտահետազոտական գրասենյակի բացման մասին։ Երևանի արտադրանքի մշակման և ինժինիրինգի գրասենյակում արդեն աշխատում են դիզայնի, պրոդուկտ մենեջմենթի, տվյալների վերլուծության, հաճախորդների սպասարկման ավելի քան 100 մասնագետ:
ManyChat-ը հարթակ է, որը թույլ է տալիս բիզնեսին շփվել հաճախորդների հետ հանրաճանաչ մեսենջերների միջոցով՝ VKontakte, Facebook Messenger, Telegram կամ WhatsApp: Շուտով համակարգին կմիանա նաև Viber-ը։ Այսօր հարթակը օգտագործվում է ավելի քան 1 000 000 ընկերությունների կողմից աշխարհի 160 երկրներում: Իսկ ընկերության արժեքը վաղուց անցել է 100 միլիոն ԱՄՆ դոլարը։
ManyChat-ը հայտարարեց, որ ուրախ է կապնվել հայկական տեղական ՏՏ համայնքի հետ և նախատեսում է շարունակել ընդլայնել լավագույն մասնագետների իր թիմը, ովքեր կօժանդակեն ընկերության աճին և ավելի շատ արժեք կստեղծեն իրենց հաճախորդների համար:
«Հետազոտությունների նոր գրասենյակը կարևոր իրադարձություն է արտադրանքի մշակման միջազգային գործընթացի կառուցման մեջ: Մենք շատ շնորհակալ ենք հայկական հյուրընկալության համար և ուրախ կլինենք տեսնել մեր թիմում լավագույն մասնագետներին»,- ասաց ManyChat- ի տնօրեն Դմիտրի Կուշնիկովը :

San Francisco-based messenger marketing platform ManyChat has announced the opening of a new R&D office in Yerevan. The product development and engineering office in Yerevan has already employed more than 100 specialists in design, product management, data analysis, and customer service.
ManyChat is a platform that allows businesses to communicate with customers through popular instant messengers: VKontakte, Facebook Messenger, Telegram, or WhatsApp. Soon Viber will also connect to the system. Today it is used by more than 1,000,000 companies in 160 countries around the world. And the value of the company has long passed over $ 100 million.
ManyChat announced that it is excited to be able to connect with the local IT community and plans to continue expanding its team of top talent to support company growth and create more value for our customers.
“The new R&D office is an important milestone in building an international distributed product development process. We are very grateful for the Armenian hospitality and will be glad to see the best specialists in our team,” said Dmitry Kushnikov, CTO of ManyChat.