PicsArt-ը վիդեո հարթակի մշակման համար գնել է ՏՏ ոլորտի մեկ այլ հայկական DeepCraft ընկերություն, որը մասնագիտացված է արհեստական բանակության ոլորտում։ «DeepCraft»-ը, որը հիմնադրվել է Հայաստանում 2017 թվականին, մասնագիտացել է տեսանյութերի և պատկերների մշակման ոլորտում, իսկ «Picsart»-ն առաջին միաեղջյուրն էր երկրում։ Նրա համահիմնադիրներ Արմեն Աբրոյանը (Գլխավոր տնօրեն) և Վարդգես Հովհաննիսյանը (CTO) ավելի քան 20 տարի զբաղվում են արհեստական բանականությամբ և մեքենայական ուսուցմամբ: DeepCraft-ի թիմն աշխատել է մի շարք հաճախորդների հետ, այդ թվում՝ Krisp-ի, PatriotOne-ի և նույնիսկ Հայաստանի կառավարության: Այս աշխատանքն ավարտված է, և թիմն այժմ կսկսի աշխատել Picsart-ի երևանյան գրասենյակից։ Գործարքը գնահատվում է միլիոնավոր դոլարներ։
Picsart-ը Կալիֆոռնիայի Սան Ֆրանցիսկո և Հայաստանի Երևան քաղաքներում գործող տեխնոլոգիական ընկերություն է, որը մշակում է առցանց լուսանկարների և տեսանյութերի խմբագրման Picsart ծրագրերի փաթեթը՝ սոցիալական ստեղծագործական համայնքի հետ միասին։ Հարթակը թույլ է տալիս օգտվողներին նկարել և խմբագրել նկարներ ու տեսանյութեր, և պատկերները կիսել Picsart-ի և այլ սոցիալական ցանցերում։ Picsart-ը նաև առաջին հայկական միաեղջյուր ընկերությունն է, որի շուկայական արժեքը գնահատվել է ավելի քան 1 մլրդ. դոլար:

PicsArt buys another Armenian IT company, DeepCraft, specializing in developing a video platform using artificial intelligence. DeepCraft, founded in Armenia in 2017, specializes in video and image processing, and Picsart is the first unicorn company in the country. Its co-founders Armen Abroyan (CEO) and Vardges Hovhannisyan (technical director) have been engaged in artificial intelligence and machine learning for more than 20 years. DeepCraft team worked with clients such as Krisp, PatriotOne, and even the Armenian government. This work is completed and now the team will start work from Picsart’s Yerevan office.
Picsart is a tech company based in San Francisco and Yerevan that develops a suite of online photo and video editing software on the Picsart platform together with the social creative community. The platform allows users to take snapshots, edit photos and videos, share images on Picsart and other social networks. Picsart is also the first Armenian unicorn company with a market value of over $1 billion.