PicsArt-ը վիդեո հարթակի մշակման համար գնել է ՏՏ ոլորտի մեկ այլ հայկական DeepCraft ընկերություն, որը մասնագիտացված է արհեստական բանակության ոլորտում։ «DeepCraft»-ը, որը հիմնադրվել է Հայաստանում 2017 թվականին, մասնագիտացել է տեսանյութերի և պատկերների մշակման ոլորտում, իսկ «Picsart»-ն առաջին միաեղջյուրն էր երկրում։ Նրա համահիմնադիրներ Արմեն Աբրոյանը (Գլխավոր տնօրեն) և Վարդգես Հովհաննիսյանը (CTO) ավելի քան 20 տարի զբաղվում են արհեստական բանականությամբ և մեքենայական ուսուցմամբ: DeepCraft-ի թիմն աշխատել է մի շարք հաճախորդների հետ, այդ թվում՝ Krisp-ի, PatriotOne-ի և նույնիսկ Հայաստանի կառավարության: Այս աշխատանքն ավարտված է, և թիմն այժմ կսկսի աշխատել Picsart-ի երևանյան գրասենյակից։ Գործարքը գնահատվում է միլիոնավոր դոլարներ։
Picsart-ը Կալիֆոռնիայի Սան Ֆրանցիսկո և Հայաստանի Երևան քաղաքներում գործող տեխնոլոգիական ընկերություն է, որը մշակում է առցանց լուսանկարների և տեսանյութերի խմբագրման Picsart ծրագրերի փաթեթը՝ սոցիալական ստեղծագործական համայնքի հետ միասին։ Հարթակը թույլ է տալիս օգտվողներին նկարել և խմբագրել նկարներ ու տեսանյութեր, և պատկերները կիսել Picsart-ի և այլ սոցիալական ցանցերում։ Picsart-ը նաև առաջին հայկական միաեղջյուր ընկերությունն է, որի շուկայական արժեքը գնահատվել է ավելի քան 1 մլրդ. դոլար:

PicsArt покупает другую армянскую ИТ-компанию DeepCraft, специализирующуюся на разработке видеоплатформы с помощью искусственного интеллекта. Компания DeepCraft, основанная в Армении в 2017 году, специализируется на обработке видео и изображений, а Picsart - первая компания-единорог в стране. Его соучредители Армен Аброян (генеральный директор) и Вардгес Ованнисян (технический директор) более 20 лет занимаются искусственным интеллектом и машинным обучением.
Команда DeepCraft работала с такими клиентами, как Krisp, PatriotOne и даже правительство Армении. Эта работа завершена и теперь команда начнет работу из ереванского офиса Picsart. Сделка оценивается в миллионы долларов. Picsart — технологическая компания, базирующаяся в Сан-Франциско и Ереване, которая разрабатывает набор программного обеспечения для онлайн-редактирования фото и видео на платформе Picsart вместе с социальным творческим сообществом. Платформа позволяет пользователям делать снимки, редактировать фотографии и видео, делиться изображениями в Picsart и других социальных сетях. Picsart также является первой армянской компанией-единорогом, рыночная стоимость которой оценивается более чем в 1 миллиард долларов.