Սյունիքի մարզի Շիկահող գյուղում բացվել է Կարի արտադրամաս։ Կատարվել է շուրջ 150 հազար Դոլարի ներդրում, մշտական աշխատանքով ապահովվել է 14 կին։
Միջոցառման ընթացքում «Չաարատ Կապան» ՓԲ ընկերության և Շիկահողի կարի արտադրամասի միջև կնքվել է համագործակցության հուշագիր, համաձայն որի  «Չաարատ Կապան» ՓԲ ընկերության պատվերների մի մասը կկատարի այս կարի արտադրամասը։
Արտադրամասը իր կարողությունների սահմանում կկատարի նաև շրջակա միջավայրի նախարարության Անտառային կոմիտեի «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի և «Զանգեզուր կենսոլորտային համալիր»-ի պատվերների մի մասը։
Հայաստանում տեքստիլ ոլորտը տասնամյակում կտրուկ վերելք է ապրել` ապահովելով միջինում 15% աճ: Հայաստանում արտադրվում են այնպիսի համաշխարհային բռենդեր, ինչպիսիք են Զառան, Մոնկլերը, Ջենիֆերը և այլն: Տեքստիլ ոլորտը ապահովում է ՀՀ մշակող արդյունաբերության 2%-ը, իսկ արտահանման ծավալի 5.2%-ը: Ոլորտի աշխատակիցների թիվը վերջին հինգ տարում եռապատկվել է` հասնելով 7258-ի: Հայաստանի տեքստիլ արտադրանքի արտահանման հիմնական ուղղություններն են Ռուսաստանը, Գերմանիան, Իտալիան:

A sewing factory was opened in the village of Shikahogh, Syunik region. Approximately $150,000 has been invested, and 14 women have been provided with permanent jobs. During the event, a memorandum of cooperation was signed between CJSC «Chaarat Kapan» and «Shikahogh garment factory», according to which part of the orders of CJSC «Chaarat Kapan» will be executed by this garment factory.
The factory will fulfill part of the orders of GNCO «Ayantar» Forestry Committee of the Ministry of Environment and GNCO «Zangezur Biosphere Reserve».
The textile sector in Armenia has recorded steady growth over the last decade, with an average growth of 15%. World-famous brands such as Zara, Moncler, Jennifer, and others are produced in Armenia. The textile sector accounts for 2% of the RA manufacturing industry and 5.2% of exports. Over the past five years, the number of employees in this sector has tripled to 7,258. The main export areas of Armenia’s textile products are Russia, Germany, and Italy.