Սյունիքի մարզի Շիկահող գյուղում բացվել է Կարի արտադրամաս։ Կատարվել է շուրջ 150 հազար Դոլարի ներդրում, մշտական աշխատանքով ապահովվել է 14 կին։
Միջոցառման ընթացքում «Չաարատ Կապան» ՓԲ ընկերության և Շիկահողի կարի արտադրամասի միջև կնքվել է համագործակցության հուշագիր, համաձայն որի  «Չաարատ Կապան» ՓԲ ընկերության պատվերների մի մասը կկատարի այս կարի արտադրամասը։
Արտադրամասը իր կարողությունների սահմանում կկատարի նաև շրջակա միջավայրի նախարարության Անտառային կոմիտեի «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի և «Զանգեզուր կենսոլորտային համալիր»-ի պատվերների մի մասը։
Հայաստանում տեքստիլ ոլորտը տասնամյակում կտրուկ վերելք է ապրել` ապահովելով միջինում 15% աճ: Հայաստանում արտադրվում են այնպիսի համաշխարհային բռենդեր, ինչպիսիք են Զառան, Մոնկլերը, Ջենիֆերը և այլն: Տեքստիլ ոլորտը ապահովում է ՀՀ մշակող արդյունաբերության 2%-ը, իսկ արտահանման ծավալի 5.2%-ը: Ոլորտի աշխատակիցների թիվը վերջին հինգ տարում եռապատկվել է` հասնելով 7258-ի: Հայաստանի տեքստիլ արտադրանքի արտահանման հիմնական ուղղություններն են Ռուսաստանը, Գերմանիան, Իտալիան:

В селе Шикахох Сюникской области открылась швейная фабрика. Вложено около 150 тысяч долларов, 14 женщин обеспечены постоянной работой. В ходе мероприятия был подписан меморандум о сотрудничестве между ЗАО «Чаарат Капан» и «Шикаохской швейной фабрикой», согласно которому часть заказов ЗАО «Чаарат Капан» будет выполняться этой швейной фабрикой.
Фабрика выполнит часть заказов ГНКО «Аянтар» Лесного комитета Министерства окружающей среды и ГНКО «Зангезурский биосферный заповедник».
Текстильный сектор в Армении за последнее десятилетие пережил резкий рост, обеспечив средний рост на 15%. В Армении производятся всемирно известные бренды, такие как Zara, Monkler, Jennifer и др. Текстильный сектор обеспечивает 2% обрабатывающей промышленности РА и 5,2% объема экспорта. За последние пять лет количество сотрудников в этом секторе утроилось и достигло 7 258 человек. Основными направлениями экспорта текстильной продукции Армении являются Россия, Германия и Италия.