«Մուլտի Ֆուդ»-ը նախատեսում է ներկրվող արտադրանքով վարդերի աճեցման ժամանակակից ջերմոց կառուցել, որը հագեցած կլինի առաջատար տեխնոլոգիաներով և սարքավորումներով։ Ջերմոցում կարտադրվեն տարբեր տեսակի վարդեր, որոնց 90 տոկոսը նախատեսվում է արտահանել Ռուսաստանի Դաշնություն, իսկ մնացածը վաճառել Հայաստանի Հանրապետության տարածքում։ Ընկերությունը ստեղծվել է 2016 թվականին և գտնվում է Գեղարքունիքի մարզում։ Արդեն իսկ իրականացվել է 60.000 ԱՄՆ դոլարի կապիտալ ներդրում, նախատեսվում է եւս 5.500.000 դոլարի ներդրում։ Ներդրումային ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է ստեղծել 50 նոր աշխատատեղ՝ 150 000 դրամ միջին աշխատավարձով։
ՀՀ կառավարությունն իրականացրել է «Պետական ​​աջակցություն փոքր և միջին ջերմոցային տնտեսությունների իրականացմանը» ծրագիրը, որտեղ պետական ​​աջակցությունը վարկերի սուբսիդավորման տեսքով կազմում է 800 մլն դրամ։
Տարբերակ 1. 300-600քմ մակերեսով թունելային ջերմոց՝ միաշերտ կամ երկշերտ պոլիէթիլենային թաղանթով և հարստացված գրունտով, որի կառուցման և տեխնոլոգիական աջակցության արժեքը գնահատվում է 11850 դրամ մեկ քառակուսի մետրի համար։ Ծախսերի փոխհատուցումը տրամադրվում է 4000 դրամ մեկ քառակուսի մետրի համար, իսկ զինվորական ծառայության կամ մարտական ​​գործողությունների հետևանքով հաշմանդամ դարձած քաղաքացիների համար սահմանամերձ բնակավայրերում գործող տնտեսվարող սուբյեկտները սոցիալական աջակցություն են ստանում սույն որոշմամբ: ՀՀ կառավարության 2014 թվականի դեկտեմբերի 18-ի 1444-Ն որոշմամբ գյուղատնտեսական կոոպերատիվներին, երիտասարդներին (18-35 տարեկան) 6000 դրամ մեկ քառակուսի մետրի համար գյուղատնտեսության, բարձրագույն և միջին մասնագիտական ​​ուսումնական հաստատությունների, գյուղատնտեսական գիտահետազոտական ​​և արտադրական կազմակերպությունների համար.
Տարբերակ 2. Ջերմոցային տարածք 800-3000 քառ. մ՝ մեկ կամ բազմապատիկ պոլիէթիլենային թաղանթով և հարստացված գրունտային զանգվածով, որի շինարարության և տեխնոլոգիական աջակցության արժեքը գնահատվում է 24550 դրամ մեկ քառակուսի մետրի համար։ Մեկ քառակուսի մետրի համար նախատեսված է 8000 դրամ փոխհատուցում, մինչդեռ 1 տարբերակով արտոնություններ ունեցողների համար փոխհատուցումը կազմում է 12000 դրամ մեկ քառակուսի մետրի համար:
Տարբերակ 3. Ջերմոցային տարածք 800-3000 քառ. մ մեկ կամ մի քանի պոլիէթիլենային թաղանթներով հիդրոպոնիկ աճեցման մեթոդով, որի կառուցման և տեխնոլոգիական աջակցության արժեքը գնահատվում է 30000 դրամ մեկ քառակուսի մետրի համար։ Ծախսերի փոխհատուցումը տրամադրվում է 1 քմ-ի համար 10000 դրամ, իսկ 1 տարբերակով արտոնություններ ունեցողների համար փոխհատուցումը կազմում է 15000 դրամ մեկ քառակուսի մետրի համար:

Multi Food планирует построить современную теплицу для выращивания роз из импортной продукции, которая будет оснащена передовыми технологиями и оборудованием. В теплице будут выращиваться разные сорта роз, 90 процентов из которых планируется экспортировать в Российскую Федерацию, а остальные продавать на территории Республики Армения. Компания была создана в 2016 году и базируется в Гегаркуникской области. Капитальные вложения в размере 60 000 долларов уже сделаны, и планируется сделать еще 5 000 000 долларов. В рамках инвестиционной программы планируется создать 50 новых рабочих мест со средней заработной платой 150 000 драмов.
Правительство РА реализовало программу «Государственная поддержка реализации малых и средних тепличных хозяйств», где государственная поддержка в виде субсидирования кредита составляет 800 млн драмов.
Возможны три варианта строительства теплиц и их технологического обеспечения.
Опция 1: Туннельная теплица площадью 300-600кв.м с однослойной или двухслойной полиэтиленовой пленкой и обогащенным грунтом, стоимость строительства и технологического сопровождения которой оценивается в 11850драм за квадратный метр. Компенсация расходов предусмотрена в размере 4000 драм за квадратный метр, а гражданам, ставшим инвалидами в результате прохождения воинской службы или боевых действий в период прохождения воинской службы, хозяйствующие субъекты, осуществляющие деятельность в приграничных населенных пунктах, получают социальную помощь Постановлением Правительство РА 1444-Н от 18 декабря 2014 г. сельскохозяйственным кооперативам, молодежи (18-35 лет) 6000драмов за квадратный метр для хозяйственной деятельности в сельском хозяйстве, высших и средних профессиональных учебных заведениях и сельскохозяйственных научно-производственных организациях
Вариант 2: Площадь теплицы 800-3000 кв. м с одинарной или многорулонной полиэтиленовой пленкой и обогащенным грунтовым массивом, стоимость строительства и технологического обеспечения которого оценивается в 24 550 драмов за квадратный метр. Предусмотрена компенсация в размере 8 000 драмов за квадратный метр, в то время как для тех, кто имеет льготы по варианту 1, компенсация составляет 12 000 драмов за квадратный метр.
Вариант 3: Площадь теплицы 800-3000 кв. м с одной или несколькими полиэтиленовыми пленками методом гидропонного выращивания, стоимость строительства и технологического обеспечения которого оценивается в 30 000 драм за квадратный метр. Компенсация затрат предоставляется в размере 10 000 драмов за квадратный метр, а для тех, кто имеет льготы по Варианту 1, компенсация составляет 15 000 драмов за квадратный метр.