Աշխարհահռչակ ճապոնական Mitsubishi Heavy Industries ընկերությունը գրեթե 140 տարվա պատմություն ունի։ Ընկերությունն առաջարկում է հարմարավետ և ֆունկցիոնալ օդորակման համակարգեր, որոնք շահել են սպառողների վստահությունն ու սերն աշխարհի բոլոր երկրներում: Այն Mitsubishi Group-ի՝ Ճապոնիայի ամենամեծ արտադրական խմբի մի մասն է, որի գլխամասը գտնվում է Տոկիոյում: Խմբի մեջ է մտնում նաև Mitsubishi Motors Corporation ավտոմոբիլային ընկերությունը, որը արտադրում է աշխարհահռչակ մարդատար ավտոմեքենաներ Mitsubishi ապրանքանիշով։
Mitsubishi Heavy Industries Russia ընկերությունը երկար տարիներ պահպանել է առաջատար դիրքը կենցաղային օդորակման սարքավորումների արտադրության մեջ, ինչին նպաստում է առաջադեմ տեխնոլոգիաների օգտագործումը և շեշտը դնում է հուսալիության, երկարակեցության, արդյունավետության և շրջակա միջավայրի բարեկեցության վրա: Mitsubishi Heavy Industries-ի օդորակիչները բավարարում են արդյունաբերական դիզայնի բարձր պահանջները: Նրանք անաղմուկ են, ֆունկցիոնալ և հզոր:
Ընկերությունը որոշել է շուտով իր գործունեությունը ծավալել նաև Հայաստանում։ Այդ մասին հայտարարել է Mitsubishi Heavy Industries Russia-ի գլխավոր տնօրեն Յասուշի Կակիցուկան։ Ընկերությունը նախատեսում է քննարկել Հայաստանի կառավարության հետ գործընկերության ուղղությունները և դրանց հստակեցումից հետո սկսել գործունեությունը Հայաստանում։ Տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը 2022թ․ հունվար–մայիսի տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը 2021թ․ հունվար– մայիսի համեմատությամբ կազմել է 10,2%, արդյունաբերության թողարկման ծավալն աճել է 2.7%–ով, ծառայությունների ծավալն աճել է 24.9%–ով, իսկ արտահանման ծավալն աճել է 27.5%–ով։ 2021թ․ մայիսի համեմատությամբ, տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը 2022թ․ մայիսին կազմել է 13.0%, արդյունաբերության թողարկման ծավալն աճել է 2.0%–ով, ծառայությունների ծավալն աճել է 30.2%–ով, իսկ արտահանման ծավալն աճել է 33.7%–ով։

The world-famous Japanese company Mitsubishi Heavy Industries has almost 140 years of history. The company offers convenient and functional split systems that have won the trust and love of consumers in all countries of the world. It is part of the Mitsubishi Group, the largest manufacturing group in Japan, headquartered in Tokyo. The group also includes the automaker company Mitsubishi Motors Corporation, which produces world-famous passenger cars under the Mitsubishi brand.
Manufacturer Mitsubishi Heavy Industries Russia has maintained a leading position in the production of household air-conditioning equipment for many years, which is helped by the use of advanced technologies, and an emphasis on reliability, durability, efficiency, and environmental friendliness. The company's air conditioners meet the high demands of industrial design. They are quiet, economical, highly functional, and powerful.
The company decided to launch its activities in Armenia soon. It was announced by Yasushi Kakitsuka, the General Director of Mitsubishi Heavy Industries Russia. The company plans to outline partnership directions with the Armenian government and after their clarification start operation in Armenia. The indicator of economic activity in January-May 2022 compared to January-May 2021 was 10.2%, the volume of industrial output increased by 2.7%, the volume of services increased by 24.9%, and the volume of exports increased by 27.5%. Compared to May 2021, the economic activity index in May 2022 was 13.0%, the volume of industrial output increased by 2.0%, the volume of services increased by 30.2%, and the volume of exports increased by 33.7%.