«ԷԳԷԱ» ՍՊԸ-ն հաստատել է 37000000 դրամի ներդրում` էլեկտրական սկուտերների և պահեստամասերի ձեռքբերման համար։ Ներդրումային ծրագրի իրականացման համար ընկերությունը ազատվել է տեխնոլոգիական սարքավորումների, հումքի և նյութերի ներմուծման մաքսատուրքից։
Ընկերությունը պլանավորում է ներդնել էլեկտրական սկուտերների վարձակալության ծառայություն Երևանում, այնուհետև մարզերում և զբոսաշրջային վայրերում։ Ծառայությունը կգործի առցանց՝ մոբայլ հավելվածի միջոցով։ Կստեղծվի 9 նոր աշխատատեղ` մինչև 230,000 դրամ միջին աշխատավարձով։
Ըստ ՀՀ Վիճակագրական կոմիտեի, Հայաստանում ծառայությունների ոլորտը վերջին 15 տարվա ընթացքում միջինում տարեկան աճել է 15%-ով (չհաշված ճգնաժամային տարիները): 2022թ․-ի հունվարին նախորդ տարվա համապատասխան ժամանակաշրջանի նկատմամբ ոլորտը աճել է 21%-ով՝ հասնելով 156,7մլրդ դրամի։

ООО «EGEA» объявила об инвестициях в размере 37000000 драмов на покупку запчастей для электросамокатов. Для реализации инвестиционной программы компания освобождена от уплаты таможенной пошлины на ввоз технологического оборудования, сырья и материалов.
Компания планирует внедрить услугу проката электросамокатов в Ереване, затем в регионах и в туристических местах. Сервис будет работать онлайн через мобильное приложение. Будет создано 9 новых рабочих мест со средней заработной платой до 230 000 драмов. По данным Статистического комитета РА, сфера услуг в Армении за последние 15 лет (исключая кризисные года) росла в среднем на 15% в год. В январе 2022года по сравнению с соответствующим периодом прошлого года сфера увеличилась на 21%, достигнув 156,7 млрд драмов.