Արագածի լանջին կկառուցվի 190 մլն դոլար արժողությամբ էկո-գյուղ և դահուկային համալիր: Հինգշաբթի կառավարության նիստում հաստատվեց «Արագած» ներդրումային ծրագիրը, որը ենթադրում է նոր էկո-գյուղատնտեսական համալիրի ստեղծում՝ 300 մինի տնտեսություններով և կից հյուրատներով Արագած լեռան լանջին՝ 4400 հա տարածքում։
Նաև ջրի հասանելիությունն ապահովելու համար կկառուցվի 3 մլն խմ տարողությամբ ջրամբար։ Նախատեսվում է կառուցել լեռնադահուկային համալիր՝ հինգ ճոպանուղով և լեռնադահուկային արահետներով՝ մոտ 30 կմ ընդհանուր երկարությամբ։ Ներդրումային ծրագրի իրականացման արդյունքում «Ռիդ ՍՊԸ» ընկերությունը կստեղծի 1112 նոր աշխատատեղ։

На склоне Арагаца будет построен экопоселок и горнолыжный комплекс стоимостью 190 миллионов долларов. На заседании правительства в четверг утверждена инвестиционная программа «Арагац», которая предполагает создание нового эколого-аграрного комплекса с 300 мини-фермами и прилегающими гостевыми домами на склоне горы Арагац на площади 4400 га.
Также для обеспечения доступа к воде будет построено водохранилище емкостью 3 миллиона кубометров. Планируется построить горнолыжный комплекс с пятью канатными дорогами и лыжными трассами общей протяженностью около 30 км. В результате реализации инвестиционной программы компанией ООО «Рид» будет создано 1112 новых рабочих мест.