Flyone Armenia ավիաընկերությունը 2021թ․-ի հոկտեմբերի 29-ին Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեյի կողմից օդանավ շահագործողի վկայական է ստացել և դարձել է ազգային օպերատոր։ Այժմ ՀՀ քաղաքացիները հնարավորություն ունենան մատչելի գներով մեկնել եվրոպական և ասիական մի շարք երկրներ: Երևանի օդանավակայանից ընկերությունը թռիչքներ է իրականացնում Մոսկվա, Թեհրան, Լիոն, Դամասկոս, Կրասնոդար, Փարիզ, Թել Ավիվ և այլ քաղաքներ: Ընկերությունն այս պահի դրությամբ ավելի քան 60 մլն եվրո է ներդրել հայկական շուկայում և ստեղծել աշխատատեղեր` ավելի քան 135 աշխատակցից բաղկացած թիմ՝ միջինից բարձր աշխատավարձով, ինչպես նաև նախատեսում է ապագայում աճեցնել թե՛ աշխատակիցների, թե՛ ինքնաթիռների թիվը։
Ավիաընկերությունը թռիչքներ է իրականացնելու Airbus A320 ինքնաթիռներով։ Դրանք նախատեսված են 180 նստատեղի համար և համապատասխանում են Օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) և EASA Security-ի բոլոր չափանիշներին:
Հայաստանում տուրիզմի ոլորտը վերջին տասնամյակում աննախադեպ զարգացում է ապրել` գրանցելով 15% տարեկան միջին աճ: Տուրիզմի ոլորտում գեներացված եկամուտները կազմում են Հայաստանի ՀՆԱ-ի 15.3%, իսկ այցելուների թիվը մինչ-կովիդյան շրջանում հատել է 4 մլն. մարդու սահմանը: Այցելուների 27%-ը Հայաստան են ժամանում ԵՄ երկրներից, 26%-ը Ռուսաստանի և այլ ԱՊՀ երկրներից, 5%-ը Իրանից, 6%-ը ԱՄՆ-ից: Վերջին 5 տարում հյուրանոցների թիվը աճել է 2 անգամ` հասնելով 710-ի: Ի հավելումն ավանդական պրեմիում ավիաուղիների, դեպի Հայաստան թռիչքներ են սկսել նաև low-cost ավիաուղիներ ինչպիսիք են Wizzair, Transavia, Skyup, Bees, Ryanair, Airbaltic, Fly Pegasus, Fly One և այլն` կապելով Երևանն ու Գյումրին Եվրոպական երկրներին սկսած 40 եվրոյից: Միևնույն պահին, ANIF և Air Arabia ընկերությունների համագործության հիման վրա ստեղծվել է նոր հայկական ազգային low-cost փոխադրող` Arna, որը կապելու է Երևանը Ռուսաստանի, Արևելյան Եվրոպայի, Մերձավոր Արևելքի և Արաբական Լիգայի երկներին:

Flyone Armenia received an air operator certificate from the Armenian Civil Aviation Committee and became a national operator. Armenian citizens now have the opportunity to travel to several European and Asian countries at affordable prices. The company operates flights from Yerevan airport to Moscow, Tehran, Lyon, Damascus, Krasnodar, Paris, Tel Aviv, and other cities. To date, the company has invested more than EUR 60 million in the Armenian market, creating jobs with a team of more than 135 employees with above-average salaries. It also plans to increase the number of both staff and aircraft in the future.
The airline will operate flights on Airbus A320 aircraft. They are designed for 180 seats, meet all standards of the International Air Transport Association (IATA) and all criteria of EASA Security.
The tourism sector in Armenia has experienced unprecedented development over the past decade, registering an average annual growth of 15%. Revenues generated in the tourism sector account for 15.3% of Armenia’s GDP, and the number of visitors in the pre-COVID period exceeded 4 million people. 27% of visitors come to Armenia from the EU countries, 26% from Russia and other CIS countries, 5% from Iran, 6% from the USA. The number of hotels has doubled in the past five years, reaching 710. In addition to the traditional premium airlines, low-cost airlines such as Wizzair, Transavia, Skyup, Bees, Ryanair, Airbaltic, Fly Pegasus, Fly One and others began to fly to Armenia, connecting Yerevan and Gyumri with European countries at a price starting from 40 euros. At the same time, based on the cooperation of ANIF and Air Arabia, a new Armenian national low coster Arna was created, which will connect Yerevan with Russia, Eastern Europe, the Middle East, and the League of Arab States.