Britive-ը՝ ամպային ինքնության անվտանգության պլատֆորմը, ապահովել է 20,5 մլն ԱՄՆ դոլար Սերիա B ֆինանսավորման փուլում, որը գլխավորում է Pelion Venture Partners-ը: Փուլին մասնակցում էին նաև Liberty Global Ventures, One Way Ventures և Crosslink Capital ընկերությունները:Ներդրումը տեղի է ունենում ուժեղ թափի մի ժամանակաշրջանում, որը նշանավորվում է տարեկան եկամուտների ավելի քան 300% աճով, որը սնուցվում է ֆինանսական, մանրածախ, բարձր տեխնոլոգիաների և այլ ոլորտներում հաճախորդների հիմնական հաղթանակներով: Ընկերությունը կօգտագործի ֆինանսավորումը` աջակցելու հաճախորդների աճող աճին և ընկերության դինամիկ և խելացի արտոնյալ մուտքի կառավարման հարթակի նկատմամբ աճող հետաքրքրությանը:
Britive-ի գործադիր տնօրեն Արտ Պողոսյանն ասաց. «Մենք ոգևորված ենք մեր նոր ներդրողների Pelion-ի և Liberty Global-ի, ինչպես նաև մեր ինսայդերների հետ Սերիա B-ի ֆինանսավորում ապահովելու համար: Այս ֆինանսավորումը վկայում է մեր հարթակի հաջողության մասին՝ բավարարելու Fortune 500 ընկերությունների և միջին և խոշոր ձեռնարկությունների ամպային անվտանգության կարիքները: «Այս ներդրումով Britive-ը լավ դիրքավորվում է շարունակաբար զարգացնելու մեր տեխնոլոգիան և ընդլայնելու մեր շուկա մուտք գործելու և հաճախորդների հաջողության հնարավորությունները՝ աջակցելու ձեռնարկությունների հաճախորդների մեր աճող պորտֆելին»: dope.security ընկերությունը, որը պնդում է, որ այն միակ վեբ դարպասն է, որն անվտանգ է թռիչքների համար, վաստակել է 16 միլիոն դոլար Google Ventures-ի գլխավորած A սերիայում:
dope.security-ն ասում է, որ այն խաթարում է SWG-ի բազմամիլիարդանոց շուկան՝ ապահովելով անվտանգություն անմիջապես վերջնակետում, այլ ոչ թե երթևեկել կանգառների տվյալների կենտրոններով: Այս պարզեցված մոտեցումը, ինչպես պնդում է ընկերությունը, բարելավում է կատարումը մինչև 4X՝ ապահովելով, որ վերծանված տվյալները երբեք դուրս չեն գալիս սարքից, և բարելավում է հուսալիությունը՝ վերացնելով արտաքին կախվածությունները: Նախագծված օգտատերերի պարզ փորձառությամբ՝ dope.swg-ը կարող է փորձարկվել dope.security կայք այցելելով և տեղադրվել հինգ րոպեից պակաս ժամանակում:

Britive, a cloud identity security platform, has secured $20.5m in a Series B funding round headed by Pelion Venture Partners.
Also participating in the round were Liberty Global Ventures, One Way Ventures and Crosslink Capital.
The investment comes at a time of strong momentum marked by more than 300% year-over-year revenue growth fuelled by major customer wins across financial, retail, high-tech and other industry verticals.
The company will use the funding to support surging customer growth and soaring interest in the company’s dynamic and intelligent privileged access management platform.
Britive CEO Art Poghosyan said, “We are thrilled about securing a Series B round of funding with our new investors Pelion and Liberty Global as well our insiders. This funding is a testament to our platform’s success in meeting the cloud security needs of Fortune 500 companies and medium to large enterprises alike.
“With this investment, Britive is well positioned to continuously evolve our technology and expand our go-to-market and customer success capabilities to support our growing portfolio of enterprise clients.”
dope.security, a firm that claims it is the only fly-director secure web gateway, has scored $16m in a Series A led by Google Ventures.
dope.security said it disrupts the multi-billion dollar SWG market by performing security directly on the endpoint instead of routing traffic through stopover datacentres.
This streamlined approach, the firm claims, improves performance up to 4X, ensuring that decrypted data never leaves the device, and improves reliability by eliminating external dependencies. Designed with a simplistic user experience, the dope.swg can be trialled with a simple visit to the dope.security website and installs in under five minutes.