Britive-ը՝ ամպային ինքնության անվտանգության պլատֆորմը, ապահովել է 20,5 մլն ԱՄՆ դոլար Սերիա B ֆինանսավորման փուլում, որը գլխավորում է Pelion Venture Partners-ը: Փուլին մասնակցում էին նաև Liberty Global Ventures, One Way Ventures և Crosslink Capital ընկերությունները:Ներդրումը տեղի է ունենում ուժեղ թափի մի ժամանակաշրջանում, որը նշանավորվում է տարեկան եկամուտների ավելի քան 300% աճով, որը սնուցվում է ֆինանսական, մանրածախ, բարձր տեխնոլոգիաների և այլ ոլորտներում հաճախորդների հիմնական հաղթանակներով: Ընկերությունը կօգտագործի ֆինանսավորումը` աջակցելու հաճախորդների աճող աճին և ընկերության դինամիկ և խելացի արտոնյալ մուտքի կառավարման հարթակի նկատմամբ աճող հետաքրքրությանը:
Britive-ի գործադիր տնօրեն Արտ Պողոսյանն ասաց. «Մենք ոգևորված ենք մեր նոր ներդրողների Pelion-ի և Liberty Global-ի, ինչպես նաև մեր ինսայդերների հետ Սերիա B-ի ֆինանսավորում ապահովելու համար: Այս ֆինանսավորումը վկայում է մեր հարթակի հաջողության մասին՝ բավարարելու Fortune 500 ընկերությունների և միջին և խոշոր ձեռնարկությունների ամպային անվտանգության կարիքները: «Այս ներդրումով Britive-ը լավ դիրքավորվում է շարունակաբար զարգացնելու մեր տեխնոլոգիան և ընդլայնելու մեր շուկա մուտք գործելու և հաճախորդների հաջողության հնարավորությունները՝ աջակցելու ձեռնարկությունների հաճախորդների մեր աճող պորտֆելին»: dope.security ընկերությունը, որը պնդում է, որ այն միակ վեբ դարպասն է, որն անվտանգ է թռիչքների համար, վաստակել է 16 միլիոն դոլար Google Ventures-ի գլխավորած A սերիայում:
dope.security-ն ասում է, որ այն խաթարում է SWG-ի բազմամիլիարդանոց շուկան՝ ապահովելով անվտանգություն անմիջապես վերջնակետում, այլ ոչ թե երթևեկել կանգառների տվյալների կենտրոններով: Այս պարզեցված մոտեցումը, ինչպես պնդում է ընկերությունը, բարելավում է կատարումը մինչև 4X՝ ապահովելով, որ վերծանված տվյալները երբեք դուրս չեն գալիս սարքից, և բարելավում է հուսալիությունը՝ վերացնելով արտաքին կախվածությունները: Նախագծված օգտատերերի պարզ փորձառությամբ՝ dope.swg-ը կարող է փորձարկվել dope.security կայք այցելելով և տեղադրվել հինգ րոպեից պակաս ժամանակում:

Britive, облачная платформа безопасности идентификации, получила 20,5 млн долларов в рамках раунда финансирования серии B, возглавляемого Pelion Venture Partners. Также в раунде приняли участие Liberty Global Ventures, One Way Ventures и Crosslink Capital. Инвестиции приходятся на период мощного импульса, характеризующегося более чем 300-процентным ростом выручки по сравнению с прошлым годом, чему способствует привлечение крупных клиентов в финансовой, розничной, высокотехнологичной и других отраслевых вертикалях. Компания будет использовать финансирование для поддержки стремительного роста числа клиентов и растущего интереса к динамичной и интеллектуальной платформе управления привилегированным доступом компании.
Генеральный директор Britive Арт Погосян сказал: «Мы очень рады получить финансирование серии B от наших новых инвесторов Pelion и Liberty Global, а также от наших инсайдеров. Это финансирование является свидетельством успеха нашей платформы в удовлетворении потребностей в облачной безопасности компаний из списка Fortune 500, а также средних и крупных предприятий. «Благодаря этим инвестициям Britive имеет хорошие возможности для постоянного развития нашей технологии и расширения наших возможностей выхода на рынок и успеха клиентов для поддержки нашего растущего портфеля корпоративных клиентов». Dope.security, фирма, которая утверждает, что является единственным безопасным веб-шлюзом fly-director, получила 16 миллионов долларов в серии A, проводимой Google Ventures. dope.security заявила, что разрушает многомиллиардный рынок SWG, обеспечивая безопасность непосредственно на конечной точке, а не направляя трафик через промежуточные центры обработки данных. Этот оптимизированный подход, как утверждает фирма, повышает производительность до 4 раз, гарантируя, что расшифрованные данные никогда не покидают устройство, и повышает надежность за счет устранения внешних зависимостей. Разработанный с учетом упрощенного пользовательского интерфейса, dope.swg можно опробовать, просто посетив веб-сайт dope.security и установив его менее чем за пять минут.