Արմաթի ինժեներական լաբորատորիաներում 10-18 տարեկան երեխաները ինտերակտիվ արտադասարանական միջոցառումների, հետաքրքիր մրցույթների և նորարարական ճամբարների միջոցով ծանոթանում են գիտությանը, տեխնոլոգիային, ճարտարագիտությանը և մաթեմատիկային: «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաների ներդրման կրթական ծրագիրը նախաձեռնել և իրականացնում է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԱՏՁՄ) 2011 թվականից։
Ներկայումս ԱՏՁՄ-ն ակտիվորեն արտահանում է տեխնոլոգիական կրթության հայկական մոդելը։ «Արմաթ»-ն ունի 600 արհեստանոց Հայաստանում (ներառյալ Արցախը), Հնդկաստանում և Վրաստանում, որտեղ շուրջ 16 հազար երեխա ստանում է անվճար ինժեներական կրթություն։
Այժմ ընկերությունը պատրաստվում է Քուվեյթում և Ֆրանսիայում «Արմաթ» լաբորատորիաների բացմանը։ Ինժեներական սեմինարները տեղակայվելու են Քուվեյթի Հայկական ազգային քոլեջում և Փարիզի Թարքմանչաթս դպրոցում։ Նրանք կսկսեն աշխատել 15 աշակերտից բաղկացած 1-2 խմբի հետ

В инженерных лабораториях Армата дети 10-18 лет знакомятся с наукой, технологиями, инженерией и математикой посредством интерактивных внеклассных занятий, интересных конкурсов, инновационных лагерей. Образовательная программа по внедрению инженерных лабораторий Армат инициирована и реализуется Союзом предприятий передовых технологий (СПТП) с 2011 года.
В настоящее время УАТЭ активно экспортирует армянскую модель технологического образования за границу. «Армат» имеет 600 мастерских в Армении (включая Арцах), Индии и Грузии, где около 16 тысяч детей получают бесплатное инженерное образование.
Сейчас компания готовится к открытию лабораторий «Армат» в Кувейте и Франции․ Инженерные мастерские будут расположены в Армянском национальном колледже в Кувейте и в школе Таркманчац в Париже. Они начнут работать с 1-2 группами по 15 студентов.