Mathico-ն առաջադեմ մաթեմատիկայի դպրոց է, որը հիմնված է Նյու Յորքում և գործում է ԱՄՆ-ում 2012 թվականից: Իրենց դպրոցներում աշակերտներին դասավանդելու հետ մեկտեղ նրանք աջակցում են Նյու Յորքի, Կալիֆոռնիայի և Օհայոյի նահանգների ԱՄՆ դպրոցներում գործող մաթեմատիկայի ակումբներին և կազմակերպում մաթեմատիկայի տարբեր մրցույթներ և օլիմպիադաներ: .
Mathico-ն ուսանողներին պատրաստում է դիմելու երկրի լավագույն համալսարաններին և տրամադրում է համակարգված մաթեմատիկական կրթություն, ներառյալ առաջադեմ թեմաներ մոտիվացված և տաղանդավոր երեխաների համար: Նրանք նաև պատրաստում են ուսանողներին մաթեմատիկայի ազգային և միջազգային օլիմպիադաներին և մրցույթներին, ինչպիսիք են Ամերիկյան մաթեմատիկայի մրցույթները 8-12-րդ դասարանների համար; Հարվարդ - MIT մաթեմատիկայի մրցաշարեր և ավելի երիտասարդ ուսանողներ Space Panda Math, Math Kangaroo, MOEMS, Mathcounts և շատ ուրիշների համար:
Իրենց յուրահատուկ մոտեցման շնորհիվ նրանք զարգացնում և բացահայտում են երեխաների մտածելակերպը և օգնում նրանց գտնել իրենց մտածելակերպը: Դասընթացների ընթացքում նրանց ուսանողները դառնում են ինքնավերահսկող և ինքնաուղղվող։
Mathico-ն հայտարարեց 2022 թվականի սեպտեմբերին Mathico Yerevan – Advanced Math School-ի բացման մասին: Դասընթացները նախատեսված են երեխաների համար՝ սկսած 2-րդ դասարանից: Դրանք անգլերեն են՝ ԱՄՆ կրթության նախարարության կողմից հաստատված ծրագրերով: Լրացուցիչ տեղեկություններ կարող եք գտնել դասընթացներ բաժնում:

Mathico — это высшая математическая школа, базирующаяся в Нью-Йорке и работающая в США с 2012 года. Помимо обучения учащихся в своих школах, они поддерживают математические клубы в школах США в штатах Нью-Йорк, Калифорния и Огайо, а также организуют различные математические соревнования и олимпиады. .
Mathico готовит студентов к поступлению в лучшие университеты страны и обеспечивает систематическое математическое образование, включая углубленные темы для целеустремленных и талантливых детей. Они также готовят учащихся к национальным и международным математическим олимпиадам и конкурсам, таким как американские математические соревнования для 8-12 классов; Математические турниры Гарварда и Массачусетского технологического института, а также младшие школьники по математике Space Panda, Math Kangaroo, MOEMS, Mathcounts и многим другим.
Благодаря своему уникальному подходу они развивают и раскрывают мышление детей и помогают им найти свой собственный образ мышления. Во время курсов их студенты становятся самоконтролем и самокоррекцией.
Компания Mathico объявила об открытии в сентябре 2022 года Mathico Yerevan – Advanced Math School. Занятия предназначены для детей, начиная со 2-го класса. Они на английском языке с программами, утвержденными Министерством образования США. Более подробную информацию вы можете найти в разделе курсы.