Mathico-ն առաջադեմ մաթեմատիկայի դպրոց է, որը հիմնված է Նյու Յորքում և գործում է ԱՄՆ-ում 2012 թվականից: Իրենց դպրոցներում աշակերտներին դասավանդելու հետ մեկտեղ նրանք աջակցում են Նյու Յորքի, Կալիֆոռնիայի և Օհայոյի նահանգների ԱՄՆ դպրոցներում գործող մաթեմատիկայի ակումբներին և կազմակերպում մաթեմատիկայի տարբեր մրցույթներ և օլիմպիադաներ: .
Mathico-ն ուսանողներին պատրաստում է դիմելու երկրի լավագույն համալսարաններին և տրամադրում է համակարգված մաթեմատիկական կրթություն, ներառյալ առաջադեմ թեմաներ մոտիվացված և տաղանդավոր երեխաների համար: Նրանք նաև պատրաստում են ուսանողներին մաթեմատիկայի ազգային և միջազգային օլիմպիադաներին և մրցույթներին, ինչպիսիք են Ամերիկյան մաթեմատիկայի մրցույթները 8-12-րդ դասարանների համար; Հարվարդ - MIT մաթեմատիկայի մրցաշարեր և ավելի երիտասարդ ուսանողներ Space Panda Math, Math Kangaroo, MOEMS, Mathcounts և շատ ուրիշների համար:
Իրենց յուրահատուկ մոտեցման շնորհիվ նրանք զարգացնում և բացահայտում են երեխաների մտածելակերպը և օգնում նրանց գտնել իրենց մտածելակերպը: Դասընթացների ընթացքում նրանց ուսանողները դառնում են ինքնավերահսկող և ինքնաուղղվող։
Mathico-ն հայտարարեց 2022 թվականի սեպտեմբերին Mathico Yerevan – Advanced Math School-ի բացման մասին: Դասընթացները նախատեսված են երեխաների համար՝ սկսած 2-րդ դասարանից: Դրանք անգլերեն են՝ ԱՄՆ կրթության նախարարության կողմից հաստատված ծրագրերով: Լրացուցիչ տեղեկություններ կարող եք գտնել դասընթացներ բաժնում:

Mathico is Advanced Math School based in New York and has been operating in the U.S. since 2012. Along with teaching students at their schools, they support Math Clubs in U.S. schools in New York, California, and Ohio states and organize different Math competitions and olympiads.
Mathico prepares students to apply to the country’s Top Universities and provides systematic math education, including advanced topics for motivated and talented children. They also prepare students for the National and International Math Olympiads and Competitions, such as American Math Competitions for grades 8-12; The Harvard – MIT Mathematics Tournaments, and younger students for Space Panda Math, Math Kangaroo, MOEMS, Mathcounts, and many others.
Through their unique approach, they develop and discover children’s mindsets and help them find their own thinking way. During the courses, their students become self-monitoring and self-correcting.
Mathico announced the opening the Mathico Yerevan – Advanced Math School in September 2022. The classes are for children starting from the 2nd grade. They are in English, with the U.S. Department of Education-approved programs. You can find more info in the courses section.