Acba-ն առաջինն էր Հայաստանում, որ ներկայացրեց Visa Tap to Phone տեխնոլոգիայի վրա հիմնված Acba SoftPOS բջջային հավելվածը, որը թույլ է տալիս Android սմարթֆոնը NFC-ով աշխատող մոդուլով վերածել POS տերմինալի՝ առանց լրացուցիչ սարքավորումների։
Այս լուծումը կօգնի պարզեցնել փոքր, միջին և միկրո ձեռնարկությունների կառավարումը, ընդլայնել անկոնտակտ վճարումների ընդունման ցանցը, հարմարվել թվային տեխնոլոգիաներին, ավելացնել հաճախորդների բազան և նվազագույնի հասցնել ծառայությունների միացման ծախսերը:
Առաջին 150 կազմակերպությունները, որոնք ակտիվացրել են Acba SoftPOS վճարային գործիքը, անվճար կստանան Visa Business քարտ (քարտի գործողության ողջ ժամկետի համար), կազմակերպությունները, որոնք Acba-ի միջոցով կատարել են 1 մլն դրամ և ավելի վճարային գործարքներ։ SoftPOS-ը կստանա Բանկի կողմից գանձված միջնորդավճարների վերադարձ (ոչ ավելի, քան 1 մլն ՀՀ դրամ վճարային գործարքների համար), առաջին 50 կազմակերպությունները, որոնք Acba SoftPOS-ի միջոցով 2500 ԱՄՆ դոլարին համարժեք ՀՀ դրամի չափով 100 և ավելի գործարք կկատարեն, նվեր քարտեր կստանան՝ մրցանակներ. Բացի այդ, այս կազմակերպություններից հինգը կստանան նոութբուք շահելու հնարավորություն։ Ակցիան բանկի կողմից կմեկնարկի մինչև 2022 թվականի դեկտեմբերի 15-ը։ Acba SoftPOS հավելվածը հասանելի է միայն իրավաբանական անձանց և անհատ ձեռնարկատերերին (ծրագրային ապահովում):

Acba первый в Армении представил мобильное приложение Acba SoftPOS, основанное на технологии Visa Tap to Phone, которое позволяет превратить смартфон на базе Android с модулем с поддержкой NFC в POS-терминал без дополнительного оборудования.
Данное решение поможет упростить управление малыми, средними и микропредприятиями, расширить сеть приема бесконтактных платежей, адаптироваться к цифровым технологиям, позволит увеличить свою клиентскую базу и минимизировать затраты на подключение к эквайринговым услугам.
Первые 150 организаций, активировавших платежный инструмент Acba SoftPOS, получат карту Visa Business бесплатно (на весь срок действия карты), организации, осуществившие через Acba SoftPOS платежные операции на сумму 1 и более млн. драмов, получат возмещение комиссий, взимаемых Банком (не более 1 млн. драмов РА за платежные операции), первые 50 организаций, которые совершат 100 и более транзакций на сумму 2500 USD в драмовом эксвиваленте через Acba SoftPOS, получат подарочные карты в качестве призов. Кроме того, пять из этих организаций получат шанс выиграть ноутбук. Кампания будет подведена банком к 15 декабря 2022 года. Приложение Acba SoftPOS доступно только юридическим лицам и частным предпринимателям (ПО).