Աջափնյակ վարչական շրջանում մետրոյի նոր կայարանի նախագծման համար հատկացվի $1,150,000։ Միևնույն ժամանակ մետրոյի զարգացման կապիտալ ներդրումներ համար կհատկացվի մինչեւ $2,500,000, քանի որ Երևանի Աջափնյակ թաղամասում մետրոյի նոր կայարան է կառուցվելու։
Այն նախագծվելու է մրցույթի հաղթող՝ «Մետրոգիպրոտրանս»-ի կողմից: Մետրոգիպրոտրանս-ն առաջարկել է $500,000,000 արժողությամբ մետրոյի զարգացման ծրագիր, որը կուղղվի նաև մետրոյի այլ կայարանների վերակառուցմանը: Նախնական նախագծով Հրազդան գետի վրայով կամրջի կառուցումը նախատեսված էր միայն մետրոյի համար։ Բայց, հաշվի առնելով, որ ստորգետնյա կայարանները շատ ավելի հարմար են մետրոյից օգտվող մարդկանց համար, Մետրոգիպրոտրանս-ն առաջարկել է նաև կառուցել երկրորդ հարկ մեքենաների կամ հետիոտների համար, ինչը թույլ կտա զարգացնել այլ ենթակառուցվածքներ:

$1,150,000 will be allocated for designing a new metro station in the administrative district Ajapnyak of Yerevan.
At the same time, up to $2,500,000 in capital investments will be allocated for the development of the metro as a new metro station will be constructed in the Ajapnyak region of Yerevan. It will be designed by the winning tender company «Metrogiprotrans». Metrogyroports has proposed a project for the development of the metro worth $500,000,000, which will also be aimed at the reconstruction of other metro stations. Considering that underground stations are much more convenient for people using the metro, and they allow the development of various infrastructures, according to the original design, the construction of a bridge across the Hrazdan River was envisaged only for the subway, Metrogyroports also proposed building a second floor for cars or pedestrians.