Wildberries-ը բացեց առաջին լոգիստիկ կենտրոնը Հայաստանում, որը հնարավորություն տվեց տեղական բիզնեսի ներկայացուցիչներին հարթակում սկսել ապրանքների ուղղակի վաճառք։ Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ հայ արտադրողների վաճառքը Wildberries-ում հասնում է տարեկան մոտ $8,000,000։ Պլատֆորմը նախատեսում է մեծածավալ ներդրումներ իրականացնել Հայաստանում և, ի լրումն նոր լոգիստիկայի կենտրոնի, ընկերությունը նախատեսում է ավելացնել նաև նոր տեսակավորման կետեր։ Wildberries-ի նոր լոգիստիկ կենտրոնի շնորհիվ, հայկական բիզնեսի ներկայացուցիչները հնարավորություն ստացան իրենց արտադրանքը վաճառել առցանց հարթակում՝ օգտագործելով Marketplace (վաճառողների սեփական պահեստներից) մոդելը:
Wildberries-ը ավելի վաղ հայտարարել էր Հայաստանում ֆրանչայզի գործարկման մասին: Հայաստանում ձեռնարկատերերը կարող են ինքնուրույն բացել ինքնաառաքման կետեր և ստանալ եկամուտ պատվերների թողարկման համար։ Ինչպես նաև ձեռնարկատերերը հնարավորություն ունեն ոչ միայն վաճառել իրենց ապրանքները Wildberries-ի միջոցով, այլ նաև ստանալ լրացուցիչ եկամուտ պատվերների թողարկումից միջնորդավճարի տեսքով։ Յուրաքանչյուր մարդ կարող է բացել գործընկեր բաշխման կետ Wildberries-ի հետ, եթե ունի իրավաբանական անձ: Դա անելու համար բավական է գրանցվել iOS կամ Android-ի վրա հիմնված WB Point բջջային հավելվածում և տրամադրել տեղեկատվություն տարածքի մասին։
Որպես աջակցություն իր գործընկերներին, Wildberries-ը սուբսիդիաներ է տրամադրում շահագործման առաջին 4 ամիսների ընթացքում պատվերների թողարկման կետի շրջանառությունից ավելացված վարձատրության տեսքով: Նաև ձեռնարկատերերը կկարողանան կահույք գնել Wildberries-ից ապառիկ՝ իրենց տարածքները բարելավելու համար: Ընկերությունը հույս ունի, որ նման սուբսիդավորման ծրագիրը ձեռնարկատերերին թույլ կտա արագ փոխհատուցել բաշխիչ կետ բացելու իրենց ներդրումը, որի վերադարձման միջին ժամկետը մոտ 3 ամիս է։

Wildberries opened the first logistics center in Armenia, which made it possible to launch direct sales of goods from representatives of local businesses on the platform. Earlier it was reported that sales of Armenian producers in Wildberries reach about $8,000,000 per year. The platform plans to make large-scale investments in Armenia, in addition to new logistics center the company plans to add new sorting centers. Thanks to new logistic center, Armenian business representatives got the opportunity to sell their goods on the online platform according to the Marketplace model (from sellers' warehouses).
Wildberries, the largest internet retailer in Russia, earlier announced the launch of the franchise in Armenia. Entrepreneurs in Armenia can independently open export points and receive income for issuing orders. Entrepreneurs also have the opportunity not only to sell their products through Wildberries but also to receive additional income from the issuance of orders in the form of a commission.
Anyone can open an affiliate distribution point with Wildberries subject to the presence of a legal entity. To do this, just register in the mobile application WB Point based on iOS or Android and provide information about the terrain. To support its potential partners, Wildberries provides grants in the form of increased payments from the time the orders are issued during the first four months of operation. Entrepreneurs will also be able to buy furniture from Wildberries on credit to improve their premises. The company hopes that such a subsidy program will allow entrepreneurs to quickly recover investments in the opening of the distribution point, whose average payback period is about 3 months.