Lineate-ը Նյու Յորքում գործող ընկերություն է, որն ավելի քան 15 տարի տրամադրում է բարձրակարգ ինժեներական թիմեր և ծրագրային լուծումներ ԱՄՆ ընկերություններին, հիմնականում գովազդային տեխնոլոգիաների, ֆինանսական տեխնոլոգիաների, լրատվամիջոցների և կրթական շուկաներում:
Ընկերությունում աշխատում է ավելի քան 180 մասնագետ, որոնցից գրեթե կեսը ավագ և առաջատար մասնագետներ են։ Իր պորտֆելում նա ունի 35 նախագիծ բիզնես ոլորտներում, ինչպիսիք են AdTech, MarTech, MedTech և Media: Lineate-ի հաճախորդների ցանկը ներառում է այնպիսի ընկերություններ, ինչպիսիք են The New York Times-ը, AppNexus-ը, ForexClub-ը, eBay-ը, Warner Music Group-ը և այլ հայտնի բրենդներ:
Այժմ ընկերությունը որոշել է գրասենյակ բացել նաև Երևանում։ Հայաստանի ՏՏ ոլորտը զարգանում է արագ տեմպերով և ցույց է տալիս զգալի արդյունքներ։ Հայաստանի նորաստեղծ էկոհամակարգը ճանաչվել է լավագույնը Կովկասում, առաջին անգամ ՏՏ ընկերությունն ընդգրկվել է Հայաստանի 2022 թվականի լավագույն 10 հարկատուների շարքում՝ ի լրումն համաշխարհային ՏՏ ոլորտում ազդեցիկ ընկերությունների, ինչպիսին է NVIDIA-ն, Adobe-ը, Synopsis-ը, AMD-ը, TeamViewer-ը, Renderforest-ը, Miro-ն և BostonGenes-ը ընտրում են Հայաստանը որպես իրենց գրասենյակների, մասնաճյուղերի, վերլուծական կենտրոնների և հետազոտական ​​կենտրոնների իրենց հաջորդ վայրը:

Lineate — компания из Нью-Йорка, которая уже более 15 лет предоставляет высококлассные инженерные команды и программные решения американским компаниям, главным образом на рынках рекламных технологий, финансовых технологий, средств массовой информации и образования.
В компании работают более 180 специалистов, почти половина которых - — это senior и lead специалисты. В своем портфолио она имеет 35 проектов в таких сферах бизнеса, как AdTech, MarTech, MedTech и Media. В списке клиентов Lineate такие компании, как The New York Times, AppNexus, ForexClub, eBay, Warner Music Group и другие известные бренды.
Теперь компания решила открыть офис также в Ереване. ИТ-сектор Армении развивается быстрыми темпами и показывает значительные результаты. Стартап-экосистема Армении была признана лучшей на Кавказе, впервые ИТ-компания вошла в число 10 крупнейших налогоплательщиков Армении в 2022 году, помимо того, что влиятельные компании мирового ИТ-сектора, такие как NVIDIA, Adobe , Synopsis, AMD, TeamViewer, Renderforest, Miro и BostonGenes выбирают Армению в качестве следующего места для своих офисов, филиалов, аналитических и научно-исследовательских центров.