«Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամը (COAF) շահույթ չհետապնդող հասարակական կազմակերպություն է, որի առաքելությունն է բարելավել Հայաստանի գյուղական համայնքների կյանքի որակը։ Հիմնադրվելով 2004 թվականին Արմավիրի մարզի Քարակերտ գյուղում՝ COAF-ն այժմ ընդլայնվել է Արմավիրի, Արագածոտնի, Լոռու, Գեղարքունիքի, Շիրակի և Տավուշի մարզերի 64 գյուղերում՝ սպասարկելով ավելի քան 107,000 շահառուի: Հիմնականում աշխատելով երեխաների և երիտասարդների հետ՝ COAF-ն իրականացնում է կրթական, առողջապահական և սոցիալ-տնտեսական զարգացման ծրագրեր՝ գյուղական աղքատության համապարփակ լուծման նպատակով: Բարելավվել են նաև ավելի քան 170 գյուղի ենթակառուցվածքներ՝ ներառյալ դպրոցների, կլինիկաների, մանկապարտեզների, համայնքային կենտրոնների, դպրոցական ճաշարանների, ստեղծագործական լաբորատորիաների, ճանապարհների և ոռոգման համակարգերի վերանորոգում:
2015 թվականից COAF-ն իրականացվում է COAF Smart Center նախաձեռնությունը։ ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ կենտրոնը ժամանակակից կենտրոն է, որը նվիրված է գյուղական համայնքների հետագա զարգացմանը՝ ընդլայնելով համապարփակ ծրագրերի, տեխնոլոգիաների և հսկայական հնարավորությունների հասանելիությունը: Առաջին ՍՄԱՐԹ կենտրոնը գտնվում է ՀՀ Լոռու մարզի Դեբետ գյուղում։ Այն սպասարկում է 3+ տարեկան գյուղացիներին՝ տրամադրելով կրթություն կապի, տեխնոլոգիայի, արվեստի, գյուղատնտեսության և ձեռներեցության ոլորտներում: Որպես գյուղական ենթակառուցվածքների նորարարության առաջատար՝ COAF-ը նախատեսում է հիմնել ՍՄԱՐԹ կենտրոններ Հայաստանի բոլոր մարզերում: Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է երկու COAF սմարթ կենտրոն բացել Կապան և Գորիս համայնքներում։

Благотворительный фонд «Дети Армении» (COAF) — некоммерческая неправительственная организация, миссия которой — улучшение качества жизни сельских общин Армении. Основанная в 2004 году в селе Каракерт Армавирской области, COAF в настоящее время расширилась до 64 сел в Армавирской, Арагацотнской, Лорийской, Гегаркуникской, Ширакской и Тавушской областях, обслуживая более 107 000 бенефициаров. Работая в основном с детьми и молодежью, COAF реализует программы образования, здравоохранения и социально-экономического развития для комплексного решения проблемы бедности в сельской местности. Также была улучшена инфраструктура более 170 деревень, включая ремонт школ, поликлиник, детских садов, домов культуры, школьных столовых, творческих лабораторий, дорог и ирригационных систем.
С 2015 года COAF реализует инициативу COAF Smart Center. Центр COAF SMART — это ультрасовременный центр, предназначенный для дальнейшего развития сельских сообществ за счет расширения доступа к комплексным программам, технологиям и огромным возможностям. Первый SMART-центр расположен в селе Дебет Лорийской области Армении. Он обслуживает сельских жителей старше 3 лет, предоставляя образование в области коммуникации, технологий, искусства, сельского хозяйства и предпринимательства. Являясь лидером в области инноваций в сельской инфраструктуре, COAF планирует создать SMART-центры в каждом регионе Армении. В рамках проекта планируется открытие двух смарт-центров COAF в общинах Капан и Горис.