Intetics-ը ՏՏ աութսորսինգ գլոբալ տեխնոլոգիական ընկերություն է, որը կենտրոնացած է հատուկ ծրագրային հավելվածների մշակման, պրոֆեսիոնալ թիմերի ստեղծման, ծրագրային արտադրանքի որակի գնահատման և all-things-digital լուծումների վրա, որոնք կառուցվել են օգտագործելով SMAC, RPA, AI/ML, IoT, բլոկչեյն և GIS/UAV/LBS տեխնոլոգիաներ։ Ընկերությունն օգնում է նորարար կազմակերպություններին կապիտալիզացնել տաղանդները ամբողջ աշխարհից՝ շնորհիվ իրենց մեծ ինժեներական փորձի, որը հիմնած իրենց Predictive Software Engineering-ի վրա։ Նրանք ունեն մեծ փորձ կրթության, առողջապահության, լոգիստիկայի, կենսաբժշկական գիտությունների, ֆինանսների, ապահովագրության, կապի ոլորտներում և ERP, CRM, խելացի ավտոմատացման և աշխարհատարածական լուծումներ գտնելու մեջ։
Intetics-ը հիմնադրվել է 1995թ.: Ընկերությունը մասնագիտացած է հավելվածների, գեոինֆորմատիվ համակարգերի, համակարգային ինտեգրման և ճարտարագիտության մշակման, տվյալների մշակման և բէք-օֆիսի աջակցության համար օֆշորային հատուկ թիմերի ստեղծման և կառավարման մեջ: 2016 թվականին Intetics-ը ներկայացրել է ծրագրային ապահովման մշակման նոր՝ Predictive Software Engineering հարթակ։
Intetics-ը Բելառուսի խոշորագույն ՏՏ ընկերություններից է։ Ընկերությունը Microsoft Gold-ի, Amazon-ի և և UiPath-ի գործընկերն է: Նորարարության և աճի ոլորտում ընկերության ձեռքբերումներն արտացոլվում են հեղինակավոր տիտղոսների և մրցանակների նվաճման մեջ, այդ թվում՝ Inc5000, Software 500, CRN 100, American Business, Deloitte Fast 50, European IT Excellence, Best European BPO, Stevie People's Choice, Clutch և ACQ5 Awards, ինչպես նաև ընկերությունը ընդգրկված է IAOP Best Global Outsourcing 100 ցուցակի մեջ։
Intetics-ի գլխամասային գրասենյակը գտնվում է ԱՄՆ-ի Ֆլորիդա նահանգի Նեապոլ քաղաքում, ծրագրային ապահովման մշակման կենտրոնները՝ Բելառուսում, Ուկրաինայում, Լեհաստանում, Գերմանիայում, Մոլդովայում և Վրաստանում։ Մասնաճյուղերով ԱՄՆ-ում, Գերմանիայում և Մեծ Բրիտանիայում (Լոնդոն) ներկայացուցչություններով․ ընկերությունը ընդլայնում է իր գործունեությունը և SoftDev գրասենյակ է բացում Հայաստանում։ Հայաստանի ՏՏ ոլորտը աննախադեպ աճ է գրանցել վերջին 10 տարվա ընթացքում` գրանցելով 23% միջին տարեկան աճ: Վերջին 2 տարվա ընթացքում Հայաստանի ստարտափ ավելի քան 20 ընկերություն ստացել են միասին $700 մլն ներդրում: ՀՀ ստարտափները ազատված են բիզնես հարկերից, իսկ աշխատողների համար եկամտային հարկը կազմում է 10%: 2021 թվականի տվյալներով Հայաստանում գործող ՏՏ ընկերությունների ընդհանուր շրջանառությունը հատել է 1մլրդ դոլարի սահմանը: Ոլորտում 2021 թվականի տվյալներով աշխատում են 29,000 մասնագետ:

Intetics — глобальная технологическая компания, специализирующаяся на ИТ-аутсорсинге, которая занимается разработкой программных приложений на заказ, созданием распределенных профессиональных команд, оценкой качества программных продуктов и all-things-digital решениями, созданными с использованием SMAC, RPA, AI/ML, IoT, блокчейна и технологий GIS/UAV/LBS. Компания помогает инновационным организациям капитализировать таланты со всего мира благодаря их глубокому инженерному опыту, основанному на их структуре Predictive Software Engineering. Они обладают обширным отраслевым опытом в области образования, здравоохранения, логистики, медико-биологических наук, финансов, страхования, коммуникаций и в предоставлении индивидуальных решений ERP, CRM, интеллектуальной автоматизации и геопространственных данных.
Intetics была основана в 1995 году. Компания специализируется на создании и управлении оффшорными специализированными командами для разработки приложений, Геоинформационной системы, системной интеграции, инжиниринга, обработки данных и поддержки бэк-офиса. В 2016 году Intetics представила новую платформу разработки программного обеспечения Predictive Software Engineering.
Intetics — одна из крупнейших ИТ-компаний Беларуси. Компания является партнером Microsoft Gold, Amazon и UiPath. Достижения компании в области инноваций и роста отражены в завоевании престижных титулов и наград, в том числе Inc5000, Software 500, CRN 100, American Business, Deloitte Fast 50, European IT Excellence, Best European BPO, Stevie People's Choice, Clutch и ACQ5 Awards, а также включение в список IAOP Best Global Outsourcing 100.
Имея штаб-квартиру в Неаполе, штат Флорида, США, с центрами разработки программного обеспечения в Беларуси, Украине, Польше, Германии, Молдове и Грузии, с филиалами в США, Германии и представительством в Великобритании (Лондон), компания расширяет свою деятельность и открывает офис в Армении. Сектор ИТ в Армении за последние 10 лет продемонстрировал беспрецедентный рост, зафиксировав среднегодовой рост в 23%. За последние 2 года более 20 стартап-компаний в Армении суммарно получили 700 миллионов долларов инвестиций. Армянские стартапы с менее 30 работниками освобождены от налога на прибыль вплоть до конца 2023 года, а подоходный налог для сотрудников составляет 10%. По данным на 2021 год, общий оборот ИТ-компаний, работающих в Армении, превысил 1 миллиард долларов. По состоянию на 2021 год в отрасли работает 29 000 специалистов.