Wildberries-ը, որը Ռուսաստանում խոշորագույն առցանց-մանրածախ առևտրի կենտրոն է, հայտարարել է Հայաստանում ֆրանշիզի գործարկման մասին։ Այժմ Հայաստանում ձեռներեցները կարող են ինքնուրույն բացել ինքնաառաքման կետեր և ստանալ եկամուտ պատվերների թողարկման համար։ Ինչպես նաև ձեռնարկատերերը հնարավորություն ունեն ոչ միայն վաճառել իրենց ապրանքները Wildberries-ի միջոցով, այլ նաև ստանալ լրացուցիչ եկամուտ պատվերների թողարկումից միջնորդավճարի տեսքով։
Յուրաքանչյուր ոք կարող է բացել գործընկեր բաշխման կետ Wildberries-ի հետ, եթե կա իրավաբանական անձ: Դա անելու համար բավական է գրանցվել iOS կամ Android-ի վրա հիմնված WB Point բջջային հավելվածում և տրամադրել տեղեկատվություն տարածքի մասին։
Որպես աջակցություն իր ապագա գործընկերներին, Wildberries-ը սուբսիդիաներ է տրամադրում շահագործման առաջին 4 ամիսների ընթացքում պատվերների թողարկման կետի շրջանառությունից ավելացված վարձատրության տեսքով: Նաև ձեռնարկատերերը կկարողանան կահույք գնել Wildberries-ից ապառիկ՝ իրենց տարածքները բարելավելու համար:
Ընկերությունը հույս ունի, որ նման սուբսիդավորման ծրագիրը ձեռնարկատերերին թույլ կտա արագ փոխհատուցել բաշխիչ կետ բացելու իրենց ներդրումը, որի վերադարձման միջին ժամկետը մոտ 3 ամիս է։

Wildberries, крупнейший интернет-ритейлер в России, объявил о запуске франшизы в Армении. Предприниматели в Армении теперь могут самостоятельно открывать пункты самовывоза и получать доход за выдачу заказов. У предпринимателей также есть возможность не только продавать свою продукцию через Wildberries, но и получать дополнительный доход от выдачи заказов в виде комиссии.
Открыть партнерскую точку раздачи с Wildberries может любой желающий при условии наличии юридического лица. Для этого достаточно зарегистрироваться в мобильном приложении WB Point на базе iOS или Android и предоставить информацию о местности. Чтобы поддержать своих потенциальных партнеров, Wildberries предоставляет субсидии в виде повышенных выплат с момента выдачи заказов в течение первых 4 месяцев работы. Предприниматели также смогут покупать у Wildberries в кредит мебель для благоустройства своего помещения.
В компании надеются, что такая программа субсидирования позволит предпринимателям быстро окупить вложения в открытие распределительной точки, средний срок окупаемости которых составляет около 3 месяцев.