Հեռահաղորդակցության սարքավորումների պորտուգալական մատակարար LoRin Network-ը համազգային ցանց է տեղակայում Պորտուգալիայում մոտ 6000 անցուղիներով՝ ծրագրավորելով Ասիայում, Եվրոպայում և Աֆրիկայում լրացուցիչ ցանցերի ստեղծում: Նոր ցանցը կօգնի զարգացնել ցածր էներգիայի Wide Area Network (LoRaWAN) վրա հիմնված LoRin լուծումները ինտերնետի իրերի (IoT) համար»,- ասել է գործադիր տնօրեն Թալիս Թալ-Օրը Connectivity Business News-ին տված հարցազրույցում։
Ընկերությունն օգտագործում է IoT, տեխնոլոգիաներ և ռազմավարական գործընկերություններ՝ մոլորակի կայունությանը սպառնացող (օդի աղտոտվածությունից և կլիմայի վերահսկումից մինչև սննդի և ջրի պակաս, թափոնների վերամշակում և կառավարում, հրդեհների հայտնաբերում և կանխարգելում, և այլն) ամենահրատապ խնդիրներին լուծումներ առաջարկելու համար: Ընկերությունը կարծում է, որ տեխնոլոգիաները պետք է օգտագործվեն շրջակա միջավայրին և ընդհանուր գլոբալ կայունությանը աջակցելու համար:
Ընկերության հայտարարության մեջ ասվում է, որ «Բացի այն, որ Հայաստանը հայտնի է իր գեղեցիկ տեսարաններով, հետաքրքրաշարժ պատմությամբ և համեղ խոհանոցով, ներկայումս ձգտում է ընդլայնել իր տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների ոլորտը»: Ընկերությունն այսպես է բացատրել Հայաստանում աշխատանք սկսելու իր որոշումը։ LoRin-ը նաև նշել է, որ դա կօգնի ապահովել IoT-ի իդեալական լուծումներ «այսքան մեծ ներուժ ունեցող այս անհավանական երկրի համար»:

Portuguese supplier of telecommunications equipment LoRin Network is rolling out a nationwide network of approximately 6,000 gateways in Portugal with plans for additional networks in Asia, Europe, and Africa. The new network will help to develop low-power LoRin solutions based on the Wide Area Network (LoRaWAN) for the Internet of Things (IoT), CEO Talis Tal-Or said in an interview with Connectivity Business News.
The company uses the Internet of Things, technology, and strategic partnerships to offer solutions to the most pressing issues that threaten the planet's sustainability, from air pollution and climate control to food and water shortages, waste recycling and management, to fire detection and prevention. In addition, the company believes that technology should be used to support the environment and overall global sustainability.
The company said in this statement: “In addition to being known for its beautiful scenery, fascinating history, and delicious cuisine, Armenia is currently looking to expand its information and communications technology industry.” This is how the company explained its decision to start work in Armenia. LoRin also noted that it will help provide ideal IoT solutions “for this incredible country with so much potential.”