Հեռահաղորդակցության սարքավորումների պորտուգալական մատակարար LoRin Network-ը համազգային ցանց է տեղակայում Պորտուգալիայում մոտ 6000 անցուղիներով՝ ծրագրավորելով Ասիայում, Եվրոպայում և Աֆրիկայում լրացուցիչ ցանցերի ստեղծում: Նոր ցանցը կօգնի զարգացնել ցածր էներգիայի Wide Area Network (LoRaWAN) վրա հիմնված LoRin լուծումները ինտերնետի իրերի (IoT) համար»,- ասել է գործադիր տնօրեն Թալիս Թալ-Օրը Connectivity Business News-ին տված հարցազրույցում։
Ընկերությունն օգտագործում է IoT, տեխնոլոգիաներ և ռազմավարական գործընկերություններ՝ մոլորակի կայունությանը սպառնացող (օդի աղտոտվածությունից և կլիմայի վերահսկումից մինչև սննդի և ջրի պակաս, թափոնների վերամշակում և կառավարում, հրդեհների հայտնաբերում և կանխարգելում, և այլն) ամենահրատապ խնդիրներին լուծումներ առաջարկելու համար: Ընկերությունը կարծում է, որ տեխնոլոգիաները պետք է օգտագործվեն շրջակա միջավայրին և ընդհանուր գլոբալ կայունությանը աջակցելու համար:
Ընկերության հայտարարության մեջ ասվում է, որ «Բացի այն, որ Հայաստանը հայտնի է իր գեղեցիկ տեսարաններով, հետաքրքրաշարժ պատմությամբ և համեղ խոհանոցով, ներկայումս ձգտում է ընդլայնել իր տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների ոլորտը»: Ընկերությունն այսպես է բացատրել Հայաստանում աշխատանք սկսելու իր որոշումը։ LoRin-ը նաև նշել է, որ դա կօգնի ապահովել IoT-ի իդեալական լուծումներ «այսքան մեծ ներուժ ունեցող այս անհավանական երկրի համար»:

Португальский поставщик телекоммуникационного оборудования LoRin Network развертывает общенациональную сеть из примерно 6000 шлюзов в Португалии с планами по созданию дополнительных сетей в Азии, Европе и Африке. Новая сеть поможет продвигать маломощные решения LoRin на основе глобальной сети (LoRaWAN) для Интернета вещей (IoT), сообщил генеральный директор Талис Тал-Ор в интервью Connectivity Business News.
Компания использует Интернет вещей, технологии и стратегическое партнерство, чтобы предлагать решения для самых насущных проблем, которые угрожают устойчивости планеты, от загрязнения воздуха и контроля климата до нехватки продовольствия и воды, переработки и управления отходами до обнаружения и предотвращения пожаров. Компания считает, что технологии должны использоваться для поддержки окружающей среды и общей глобальной устойчивости.
Компания в своем заявлении отметила, что “Помимо того, что Армения известна своими красивыми пейзажами, увлекательной историей и вкусной кухней, в настоящее время Армения стремится расширить свою индустрию информационных и коммуникационных технологий”. Этим компания объяснила свое решение начать работу в Армении. Также LoRin отметила, что поможет предоставить идеальные решения Интернета вещей “для этой невероятной страны с таким большим потенциалом”.