«ՋԵՐՄՈՒԿ ԳՐՈՒՊ» ՓԲԸ-ն ազատվել է գերակա ոլորտում իրականացվող ներդրումային ծրագրի շրջանակներում տեխնոլոգիական սարքավորումների, դրանց բաղկացուցիչ ու համալրող մասերի, հումքի և նյութերի ներմուծման մաքսատուրքի: Ընկերության կողմից ներմուծվող հումքն օգտագործվելու է պոլիէթիլային ջերմակցման թաղանթի արտադրության համար։ Ծրագրի շրջանակում նախատեսվում է իրականացնել 3,9 մլրդ դրամի ներդրում՝ հումքի ձեռքբերման համար։ Արտադրանքի 80%-ը և ավելին նախատեսվում է արտահանել ԱՄՆ, ԱՄԷ, ԵՄ, Վրաստան և այլ երկրներ:
«ՋԵՐՄՈՒԿ ԳՐՈՒՊ» ընկերությունը հիմնադրվել է 1999 թվականից: 2016թ․-ին կառուցվեց  «ՋԵՐՄՈՒԿ ԳՐՈՒՊ»-ի բոլորովին նոր, գերժամանակակից գործարանը Ջերմուկ քաղաքում։ Այն հագեցած է գերժամանակակից սարքավորումներով և ամբողջովին ավտոմատացված է: Այս գործարանի շնորհիվ հնարավոր դարձավ կտրուկ մեծացնել շշալցվող ջրի ծավալները և բավարարել հատկապես արտահանման աճող պահանջարկը:
Այսօր «ՋԵՐՄՈՒԿ ԳՐՈՒՊ»-ի հանքային և բնական աղբյուրի ջրերը արտահանվում են ԱՄՆ, Ռուսաստան, Ուկրաինա, Վրաստան, Բելառուս, Ղազախստան, Եվրամիության երկրներ, Իսրայել և շատ այլ երկրներ: «ՋԵՐՄՈՒԿ ԳՐՈՒՊ»-ի հանքային և աղբյուրի ջրերի բարձր որակի ապացույցն է նաև եվրոպական, ամերիկյան և ԱՊՀ երկրների հեղինակավոր ցուցահանդեսներում ձեռք բերած բազմաթիվ մրցանակներն ու պատվոգրերը:

ЗАО «JERMUK GROUP» освобождено от уплаты таможенной пошлины на ввоз технологического оборудования, его комплектующих, сырья и материалов в рамках инвестиционной программы, реализуемой в приоритетной сфере. Сырье, импортируемое компанией, будет использоваться для производства полиэтиленовой нагревательной мембраны. В рамках программы предусмотрено инвестировать 3,9 млрд драмов на закупку сырья. больше 80% продукции планируется экспортировать в США, ОАЭ, ЕС, Грузию и другие страны.
Компания "JERMUK GROUP" основана в 1999 году. В 2016 году был построен новый, ультрасовременный завод "JERMUK GROUP". Он оснащен современным оборудованием и полностью автоматизирован. Благодаря этому заводу стало возможным резко увеличить объем бутилированной воды, особенно для удовлетворения растущего спроса на экспорт.
На сегодняшний день минерально-природные родниковые воды JERMUK GROUP экспортируются в США, Россию, Украину, Грузию, Беларусь, Казахстан, страны Евросоюза, Израиль и многие другие страны. Доказательством высокого качества минеральной родниковой воды «JERMUK GROUP» являются также многочисленные награды и сертификаты, завоеванные на престижных выставках в Европе, Америке и странах СНГ.