Հիմնադրված ԱՄՆ-ում 2010թ.-ին, Geomotiv-ը ծրագրային ապահովման համաշխարհային ընկերություն է, որն օգնում է բիզնեսին մրցակցային առավելություններ ձեռք բերել ԱՄՆ-ի և Եվրոպայի մեդիա ոլորտում իրենց հեղինակության շնորհիվ: Նրանց նորարարական վեբ և բջջային հավելվածների համար լուծումները առողջապահության, EdTech, Linear ու OTT TV, AdTech, MarTech-ի համար նրանց շատ հաճախորդներ և համաշխարհային ճանաչում են բերել որպես ծրագրային ապահովման զարգացման վստահելի գործընկեր: Նրանց թիմը բաղկացած է ավելի քան 140 հոգուց, որոնցից 64%-ը ինժեներներ են, 11%-ը՝ QA&T, 10%-ը զբաղվում են մարքեթինգով և վաճառքով, ևս 15% է կառավարիչներ և ադմինիստրատորներ են։ Նրանք աշխատում են բարձր մակարդակի նախագծերի վրա համաշխարհային կարգի կազմակերպությունների հետ, որոնցից են Rubicon Project, Pluto TV, MediaMath, Adform, Savveo և շատ ավելին:
Ընկերությունը որոշեց ընդլայնել իր աշխարհագրությունը և գրասենյակ բացեց նաև Երևանում։ Հայաստանի ՏՏ ոլորտը աննախադեպ աճ է գրանցել վերջին 10 տարվա ընթացքում` գրանցելով 23% միջին տարեկան աճ: Վերջին 2 տարվա ընթացքում Հայաստանի ստարտափ ավելի քան 20 ընկերություն ստացել են միասին $700 մլն ներդրում: ՀՀ ստարտափները ազատված են բիզնես հարկերից, իսկ աշխատողների համար եկամտային հարկը կազմում է 10%: 2021 թվականի տվյալներով Հայաստանում գործող ՏՏ ընկերությունների ընդհանուր շրջանառությունը հատել է 1մլրդ դոլարի սահմանը: Ոլորտում 2021 թվականի տվյալներով աշխատում են 29,000 մասնագետ:

Основанная в 2010 году в США компания Geomotiv является международной компанией по разработке программного обеспечения, которая помогает предприятиям получить конкурентное преимущество благодаря репутации в медиа-индустрии США и Европы. Их инновационные решения для веб и мобильных приложений в области здравоохранения, EdTech, Linear и OTT TV, AdTech, MarTech принесли им множество клиентов и всемирное признание в качестве надежного партнера по разработке программного обеспечения. Их команда состоит из более чем 140 человек, 64% из которых инженеры, 11% занимаются QA&Test, 10% маркетингом и продажами, еще 15% - это менеджеры и администраторы. Они работают над проектами высшего уровня с организациями мирового класса, включая Rubicon Project, Pluto TV, MediaMath, Adform, Savveo и многими другими.
Компания решила расширить свою географию и открыла офис в Ереване. Сектор ИТ в Армении за последние 10 лет продемонстрировал беспрецедентный рост, зафиксировав среднегодовой рост в 23%. За последние 2 года более 20 стартап-компаний в Армении суммарно получили 700 миллионов долларов инвестиций. Армянские стартапы с менее 30 работниками освобождены от налога на прибыль вплоть до конца 2023 года, а подоходный налог для сотрудников составляет 10%. По данным на 2021 год, общий оборот ИТ-компаний, работающих в Армении, превысил 1 миллиард долларов. По состоянию на 2021 год в отрасли работает 29 000 специалистов.