EasyData-ն, որը մասնագիտացած է մեծ բեռնվածություն ունեցող տվյալների կենտրոնների նախագծման ոլորտում, որոշել է գրասենյակ բացել Երևանում։ Ընկերությունը կառուցում է մեծ բեռնվածության datacenter-ներ Vertica հարթակում:
EasyData-ն մշակում է բոլոր անհրաժեշտ ծրագրերը ծավալուն տվյալների հետ աշխատելու համար: Ըստ ժամանակացույցի տվյալների ներբեռնման համար օգտագործվում են EasyLoader և EasyScheduler հավելվածներն: SAP PowerDesigner®-ի օգնությամբ իրականացվում է տվյալների բազայի ֆիզիկական մոդելավորում: EasyData-ում ստեղծվել է plug-in, որը թույլ է տալիս աշխատել Vertica-ի հետ PowerDesigner-ում:
EasyData-ն հսկայական փորձ ունի ոլորտային համալիր լուծումների մշակման գործում՝ տվյալների հավաքագրումից և պահպանման ճարտարապետության կառուցումից մինչև իրականացում: Ընկերությունը լուծումներ է ստեղծել հեռահաղորդակցության ընկերությունների, բանկային ոլորտի, վեբ համակարգերի, մանրածախ առևտրի համար:

Специализирующаяся на высоконагруженных центрах данных EasyData приняла решение открыть свой офис в Ереване. Компания строит высоконагруженные хранилища данных на платформе Vertica и разработке программных решений по доставке данных в хранилища (CDC, ETL/ELT).
EasyData разрабатывает всё необходимое программное обеспечение для работы с большими данными. Для загрузки данных по расписанию используются приложения EasyLoader и EasyScheduler. С помощью SAP PowerDesigner® ведётся физическое моделирование базы данных․ Также в EasyData был создан плагин, позволяющий работать с Vertica в PowerDesigner.
EasyData имеет огромный опыт в разработке комплексных отраслевых решений, начиная от сбора данных и построения архитектуры хранилища до внедрения в эксплуатацию. Компанией были созданы решения для телекоммуникационных компаний, банковского сектора, веб-систем, ритейлеров.