«ԱքսելՄոնդրիան և գործընկերներ» (AxelMondrian & Partners) Եվրոպական ցանցի անդամ որակավորված խորհրդատվական ընկերությունն ուրախ է հայտարարել Հայաստանում իր գործունեության մեկնարկի մասին։ Երևանյան գրասենյակի բացմամբ «ԱքսելՄոնդրիան և գործընկերները» տարածաշրջան է բերում հաղորդակցության ոլորտի և հեղինակության կառավարման դասական դպրոցն ու ինստիտուցիոնալ գիտելիքը: Ընկերությունն իր որակավորված մասնագետների միջոցով կհամագործակցի մասնավոր և հանրային ընկերությունների հետ` փորձարարական ու աղմկոտ մեդիա հարթակներում սեփական բրենդն ու հեղինակությունը կառուցելու համար:
«ԱքսելՄոնդրիան և գործընկերները» մասնագիտացած է կորպորատիվ ռազմավարությունների մշակման, ընկերությունների ղեկավար կազմերի հեղինակության կառավարման, ընկերությունների խոշորացման և միավորման հաղորդակցության մեջ: Ընկերության գործունեության կարևոր ուղղություններից են բրենդի և մարքեթինգային արշավների իրականացումը, ֆիլմերի նկարահանումը, կորպորատիվ հաշվետվությունների հրատարակումը: «ԱքսելՄոնդրիան և գործընկերները» մասնագիտացած է նաև կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերում, իրականացնում է կոմերցիոն և քաղաքական արշավներ, աջակցում ճգնաժամային հաղորդակցության գործիքակազմով:
Հայաստանյան գրասենյակի կառավարման գործընկեր, գլխավոր գործադիր տնօրեն է նշանակվել Շուշան Հարությունյանը, որը հաղորդակցական նախագծերի կառավարման և գործունեության 17 տարվա փորձառություն ունի: Շուշան Հարությունյանը, որը Կենտրոնական եվրոպական համալսարանի և Օքսֆորդի համալսարանի բիզնես դպրոցի շրջանավարտ է, աշխատել և ղեկավարել է 10-ից 600 hոգանոց պրոեկտային թիմեր Երևանում, Բրյուսելում, Լոնդոնում և Վարշավայում:
«ԱքսելՄոնդրիան և գործընկերների» երևանյան գրասենյակում աշխատում են մասնագետներ Եվրոպայից և ԱՊՀ-ից: Ընկերությունը բաց է համագործակցության համար և հայտնում է տարեկան մեկ «պրո-բոնո» նախագծի իրականացման պատրաստակամության մասին, որը կունենա հասարակական կամ մշակութային նշանակալի արժեք՝ նպաստելով գործունեության երկրի քաղաքացիների բարեկեցությանը։
«Աքսել Մոնդրիան և գործընկերներ» ՓԲԸ-ն Հայաստանում գրանցվել է 2022թ. նոյեմբերին, և հիմնադիրների կազմում են կառավարման գործընկեր Շուշան Հարությունյանը, Մայքլ Քամբեքը («Օգիլվի», «Բըրսն Քոհն ընդ Վոլֆ» հաղորդակցական ընկերությունների եվրոպական տարածաշրջանի նախկին ղեկավար կազմից), Գուրգեն Խաչատրյանը («Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր, «Յուքոմ» ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ), Հովհաննես Գրիգորյանը («Բրեվիս» ընկերության հիմնադիր, տնօրեն): Ընկերությունը գործում է մասնագիտական չափորոշիչների, թափանցիկության և էթիկայի եվրոպական կանոնակարգերով:

AxelMondrian & Partners, a certified consulting firm and a member of the European network, is delighted to announce the commencement of its operations in Armenia. With the opening of the Yerevan office, AxelMondrian & Partners ushers in a distinguished blend of classic methodology and institutional expertise in communication and reputation management to the region. Through its experienced and highly qualified professionals, the company aims to collaborate with both private and public entities, aiding them in carving their own unique brand and reputation amidst a challenging and dynamic media landscape.
AxelMondrian & Partners offers an array of specialized services, including corporate strategy development, executive reputation management, corporate growth, and merger and acquisition communications. Among the key directions of the firm’s operations are launching brand and marketing campaigns, film production, and publication of corporate reports. Furthermore, AxelMondrian & Partners boasts an extensive track record in corporate social responsibility programs, execution of commercial and political campaigns, and provision of robust crisis communication strategies.
Shushan Harutyunyan, who has 17 years of experience in the management and execution of communication projects, has been appointed as the Managing Partner and Chief Executive Officer of the Yerevan office. Ms. Harutyunyan, an alumnus of Central European University and Oxford University Saïd Business School, has effectively led and managed project teams ranging from 10 to 600 professionals across various cities such as Yerevan, Brussels, London, and Warsaw.
AxelMondrian & Partners hosts a diverse team of specialists from Europe and the CIS. The firm is actively open to collaborations and commits to implementing one pro-bono project each year, chosen for its significant social or cultural impact on the local community.
AxelMondrian & Partners CJSC was registered in Armenia in November 2022. Its founding members include Shushan Harutyunyan (Managing Partner), Dr. Michael Kambeck (former executive of Ogilvy, and Burson Cohn & Wolfe), Gurgen Khachatryan (Co-founder of Galaxy Group of Companies and Chairman of Ucom's Board of Directors), and Hovhannes Grigoryan (Founder and Director of Breavis Company). AxelMondrian & Partners maintains a strict adherence to the European standards of professional conduct, promoting transparency and ethical practices throughout their operations.