Դսեղ համայնքում գործող Անտոնյան Գրուպ ՍՊԸ-ի ագրոբիզնեսի ընդլայնումը հնարավոր դարձավ ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության ֆինանսավորմաբ իրականացվող AGRI CAMP ծրագրի, ինչպես նաև «Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամի (COAF-ի) և Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության (ԱՀԱԸ)-ի CheeseUp ծրագրի համատեղ ջանքերի շնորհիվ։ Ծրագրերի միջոցով ընկերություն ստացել է նոր տեխնիկաներ ու հնարավորություն՝ մթերելու օրական շուրջ 2000լ կաթ և պատրաստելու գաուդա տեսակի պանիր՝ ի հավելումն լոռի և չանախ տեսակի պանիրներին։ Ընկերությունը նախատեսում է նաև ավելացնեւ մոցառելա և չեդդր տեսակները։
Ծրագրերով նախատեսվում է Լոռու մարզի Դսեղ, Դեբետ, Եղեգնուտ, Չկալով, Ձորագյուղ և Վահագնի գյուղերում բարելավել կաթնամթերքի արտադրությունը ժամանակակից սարքավորումների և մեթոդների միջոցով։ Կստեղծվի ավելի քան 70 նոր աշխատատեղեր, իսկ առաջիկայում կբացվի պանրի գործարան նաև Ձորագյուղ բնակավայրում։

Расширение агробизнеса ООО «Антонян Груп», работающего в общине Дсех, стало возможным благодаря программе AGRI CAMP, финансируемой USAID, а также совместным усилиям благотворительного фонда «Дети Армении» (COAF) и CheeseUp. программа Армянской Евангелической Ассоциации Америки (АЕАА). Благодаря программам компания получила новые технологии и возможность получать около 2000 литров молока в день, а также производить сыр Гауда в дополнение к лори и чанах сыру. Компания также планирует добавить сорта моцареллы и чеддера.
Программы предусматривают улучшение молочного производства в селах Дсех, Дебет, Егегнут, Чкалов, Дзорагюх и Ваагни Лорийской области с использованием современного оборудования и методов. Будет создано более 70 новых рабочих мест, а в ближайшее время в селе Дзорагюх также откроется сыроварня.